Poważny problem z Maltańczykiem

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
paalii1921

27 listopada 2013, 20:13

Witam, mam poważny problem z roczną suczką. Była już odchowana załatwiała się na dworze nie gryzła różnych przedmiotów tak tylko mi sie wydawało.. od jakiegoś czasu hmmm jakiś 2 miesiecy załatwia się w domu w ostatnim tygodniu zrobiła siku na moje łóżko..na kanape i dywan. Są dni że pomimo wychodzenia na dwór i załatwiania się na dworze po godzinie potrafi zrobić siku troszeczkę aby tylko zrobić.Już nie wiem co robić. Następny problem to taki, że kilka dni temu byłam z Nią u fryzjera ( to był jej 3 raz ) ponieważ przez wcześniejsze ponad 2 tyg musiałam zostawać dlużej w pracy ( wiem to nie jest wytłumaczenie ) i zaniedbałam ją. Porobiły jej się strasznie kołtuny i niestety musiałam ja bardzo krótko obciąć widać jej skórę, od tego momentu nie chce chodzić na spacery siada koło domu i nie chce iść dalej. Nie mam pojęcia już co robić. Pomożcie
back

28 listopada 2013, 01:55

Czyzby suczka chciala dominowac?
paalii1921

28 listopada 2013, 09:20

Tak bardzo chce dominować. Nie wiem jak sobie z tym poradzić
Seiti

28 listopada 2013, 09:50

Co wy za bzdury piszecie. Jaka dominacja?
Po 1 zbadaj psa, może ma zapalenie pęcherza albo coś w ten deseń.
po 2 jak widać jej skórę, nie pomyślałaś, że może po prostu jest jej zimno?
''Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia"
"Jestem Słońcem. Choćby nie wiem jak silny sztorm mnie przysłonił, chmury w końcu się rozejdą. A ja znowu będę świecić."

Obrazek
paalii1921

28 listopada 2013, 10:02

Byłam i jest zdrowa i wszystko z nia ok. Być może jest jej zimno ale wychodzi w kurtce lub w kożuszku wiec nie powinno być aż tak zimno...
Seiti

28 listopada 2013, 10:05

Rozumiem, że miała badania(badany mocz), a nie stwierdzenie "na oko". Jeśli wykluczysz problemy zdrowotne jeszcze raz powtarzasz naukę zachowania czystości. Porządnie wyczyść miejsca w których sikała. Coś się zmieniło w waszym życiu?
Może pogoda jej nie odpowiada. Znałam psa, który w deszcz za nic nie wyszedł na spacer- tylko siku przed klatką i do domu.
"Jestem Słońcem. Choćby nie wiem jak silny sztorm mnie przysłonił, chmury w końcu się rozejdą. A ja znowu będę świecić."

Obrazek
paalii1921

28 listopada 2013, 10:11

Tak przeprowadzaliśmy się 2 razy jest możliwe, że to ma jakiś wpływ na jej zachowanie? Ostatnio też pod moja nieobecnośc wskoczyła na dość wysoką ławe i zjadła z miseczki ok 8/9 cukierków.. Wydrapała lub wygryzła dziure w kanapie.. i wiele innych..
Seiti

28 listopada 2013, 10:15

Być może to stres związany ze zmianami miejsc, zachwianie stabilizacji. Popracuj nad zapewnieniem jej poczucia bezpieczeństwa- przydadzą Ci się zasady i umiejętność ich wyegzekwowania, harmonogram dnia i konsekwencja, oraz spędzanie czasu z psem na robieniu fajnych rzeczy.

Obrazek
chal4oye

07 stycznia 2014, 07:47

Po 1 zbadaj psa, może ma zapalenie pęcherza albo coś w ten deseń.
po 2 jak widać jej skórę, nie pomyślałaś, że może po prostu jest jej zimno?
ODPOWIEDZ