Pomocy pies się rzuca na inne psy

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

sky1996
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 16:10

10 stycznia 2011, 16:31

czejść mam poważny problem z moim psem.
pies jest 3 miesiące temu wzięty ze schroniska ma około 1 roku jest małym kundelkiem.
Ogulnie myśle że pies się do mnie przywiązał nie mam zni większych problemów ,
ale jednak się coś zanalazło mój pupil rzuca sie na ine psy głuwnie te większe
co mam zrobić POMOCY mama chce go wyrzucić jeżei się coś nie poprawy
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

11 stycznia 2011, 20:11

Co to znaczy wyrzucić ?
Po pierwsze istnieje konsekwencja umowy adopcyjnej. Pies to nie zabawka , nie bierze się jej do domu na chwilę.
Po drugie dla osób starszych mam jedno pytanie które działa na dorosłych wręcz porażająco :
"powiedz mi czego mnie chcesz przez pozbycie się psa nauczyć - czy tego, że mam się np. ciebie pozbyć bo będziesz mi przeszkadzać w przyszłości ? "

Natomiast bezwzględnie musisz zacząć nad psem panować, on atakuje bo się po prostu boi.
Zacznij od odwracania uwagi - jak się pojawi na horyzoncie inny pies to albo pokaż swojemu np. interesującą go zabawkę ale najlepsze będzie zwykłe przekupstwo - jakiekolwiek "żarcie" dla psa ze schroniska to sprawa przetrwania wiec powinno być najbardziej chwytliwe - do tego włącz jakąś komendę którą pies umie np. siad. I daj smaczka jak tylko wykona polecenie.
Spróbuj też w okolicy znaleźć kogoś kto ma psa z którym twój się zaprzyjaźni, wspólne wybiegi bardzo poprawią relacje międzypsie.
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

11 stycznia 2011, 20:21

A do tego co napisała "pianistka dodam" - pies to nie zabawka, to żywa istota, której jesteśmy winni opiekę, szacunek i musimy ją wychować oraz nauczyć życia w naszym świecie.
Nie ma tak - biorę, coś się psuje, to oddaję.
jeśli sobie nie radzicie, skorzystajcie z pomocy DOBREGO szkoleniowca albo behawiorysty, nie trzeba iść na całe szkolenie, można się umówić na konsultację indywidualną - niech fachowiec oceni jaka jest przyczyna agresji i pokaże Wam JAK z tym psem pracować, żeby nauczyć go odpowiedniego zachowania.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

11 stycznia 2011, 20:34

Jeżeli można jeszcze coś dodać.
Roczny pies to dziecko, dziecko które trzeba nauczyć kilku dobrych manier - to nie maszynka która będzie spełniała nasze wygórowane mrzonki. Wtedy przez kilknaście lat będzie wspaniałym towarzyszem.
Pies to nie jest rzecz !
To istota która czuje, odczuwa, ma swoje przeżycia, ma swoje sny, marzenia, potrzeby.
ernii
Posty: 15
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:30

27 stycznia 2011, 12:37

Witam. W przeszłości musiał dostać w kość od większego psa z tąd owa agresja, a także pies broni swojej pani. Mały pies o wielkim sercu jest z całą pewnością wdzięczny za wzięcie go ze schroniska. Polecam bardzo ciekawą stronkę xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość