podróż z psem

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

18 marca 2008, 00:02

Czeka mnie daleka podróż samochodem ,z psem.Pies wcześniej nigdy daleko nie jeździł,w związku z tym pytanie,jak przygotować onka na podróż.
Bardzo proszę o rady
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

18 marca 2008, 09:59

Razem z Biscuitem zjeździliśmy juz troche więc mogę się podzielić doświadczeniami.
- Postaraj się nakarmić psa przynajmniej 2 godziny przed podróżą
- Przed rozpoczęciem jazdy wyjdź z psem na dłuższy spacer
- Do samochodu weź wodę i miskę
- Rób postoje przynajmniej co 2 godziny, jeśli to możliwe to co godzinę. Niech pies zrobi siusiu i sie napije
- Staraj się wybierac takie miejsca gdzie pies będzie mógł sie załatwić. Pamiętaj o zabraniu woreczków, aby sprzątnąć po psie.
- Ja również zabieram psu kostkę do gryzienia, żeby tak bardzo mu się nie nudziło
- Zabezpiecz psa w czasie podróży, możesz użyć do tego pasów bezpieczeństwa dla psa. W niektórych krajach wymagają również transportera.
- Ja kiedy wyjeżdżam z psem na dłużej to zabieram mu jego posłanie (ponton) wówczas kładę go w bagażniku (kombi) i psu jest bardzo wygodnie w czasie jazdy. Ostatnio całą drogę tak przespał.
psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

22 marca 2008, 23:26

Bardzo dziekuje za informacje.Jade z psem okolo 1000 km.Jest to nasza pierwsza podroz,dlatego bardzo sie jej obawiam,jak pies to przetrzyma.Musi jechac w transportowce.
Maxirok
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 18:43

23 marca 2008, 15:52

Proponuje sprawdzić czy pies nie ma choroby lokomocyjnej, z naszą sunią jeździliśmy dwa lata na krótkich trasach (jazda do 30 minut) i problemów nigdy nie było, dopiero jak pojechaliśmy w dwugodzinną trasę to okazało się, że mała ma chorobę lokomocyjną (w trakcie drogi były dwa postoje)
psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

23 marca 2008, 23:13

Obawiam sie,ze nie ma na to czasu.Za kilka dni wyjezdzam.Moze musialabym kupic jakies leki aby psa troche zobojetnic na podroz?
Maxirok
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 18:43

23 marca 2008, 23:46

Można, nazwy teraz nie pamiętam (późno już :roll: ) tyle, że w naszym przypadku nie pomogło, mimo dwóch dawek, mimo nie karmienia z rana. Ale jak już nie ma jak sprawdzić to nie ma co i bez potrzeby faszerować lekami psa.
Awatar użytkownika
ela.66
Posty: 125
Rejestracja: 19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

09 kwietnia 2008, 08:11

Rady Aglo są super. Z tym, że ja od pierwszych chwil oswajam psa z samochodem (kupiony szczeniak podróz odbywa już samochodem). Do tej pory mi się udawało (trzy kolejne psy). Podróżują z chęcią, bez problemu. Bezwzględnie przestrzegamy postojów (np. trasa 150 km -jeden ok. pół godziny i miska z wodą na trawie). Taki postój dobrze robi także kierowcy.
psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

10 kwietnia 2008, 13:06

Oczywiscie,ze najlepiej psa przyzwyczajac do podrozy samochodem,ale ja wczesniej nie mialam takiej potrzeby i mozliwosci aby psa wozic i go uczyc do jazdy
Awatar użytkownika
ela.66
Posty: 125
Rejestracja: 19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

11 kwietnia 2008, 10:45

Oczywiście, ja akurat w wolne dni jeździłam na działkę (150km) i jeżdżę na urlopy np. na wybrzeże. Ze względu na te podróże, duże rasy, czy dwa psy (wilczarz irlandzki i sznaucerka średniaczka) dobierałam też samochody typu Renault Kangoo, czy Citroen Berlingo (duży w tyłu w przestrzeni bagażowej, mały na tylnej kanapie).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość