Piesek w ciąży ? Co zrobić z resztą osobników

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kiciamicia17

08 lipca 2012, 13:01

Witam wszystkich :D Mam jamniczkę ma 4 lata i ma najprawdopodobniej zajść w ciąże ale boimy się bo mamy husky.... i on jest trochę agresywny w stosunku dla innych psów ... nawet nie troszkę I czy jakby pojawiły się nowe osobniki w naszym "stadzie" to jak by się zachowywał ? możliwe ze będzie dla tych małych psów miły i troskliwy i będzie traktował pieski jak swoje własne dzieci ? czy nie ? Pomóżcie mi Proszę bo ja już nie mam pojęcia ... :? :? :?
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

08 lipca 2012, 13:34

Nikt z nas ci tego nie powie...może zrezygnuj z rozmnażania suczki?
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

08 lipca 2012, 14:19

raczej nie, może nawet je zagryźć.
Gość

08 lipca 2012, 21:40

a od kiedy jakikolwiek pies traktuje szczeniaki jak "swoje dzieci"? generalnie samce psów mają gdzieś czyje to są szczeniaki. Mój pies agresywny do wszystkich innych samców-suki tolerował, tak małe szczeniaki tolerował i nie zagryzł żadnego. Nie zostawialiśmy ich jednak samych bo się na ich widok ślinił ;p albo stał nad jakimś i ślina mu ciekła potokiem. Później jak szczeniaki miały około 2-3 miesiące to te płci męskiej traktował szorstko. Jak na niego skakały warczał ostro i kłapał zębami. Prawdopodobnie za jakiś czas samce skończyłyby z rozszarpanym gardłem. Jeśli Twój pies nie toleruje w ogóle psów to może być cienko. Szczeniaki niby wydają zapach "chroniący" je przed atakiem ale nie ryzykuj ;) psa odseparuj, może to być ciężkie do zrobienia gdy będziesz musiała tak robić przez minimum 2 miesiące, przy czym te małe potałajstwa potrafią być bardzo szybkie i ciekawskie :D
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

09 lipca 2012, 10:42

Jeżeli suka nie ma uprawnień hodowlanych to nie widzę sensu jej rozmnażania. Jeżeli je ma to pozostaje izolacja samca.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

30 lipca 2012, 20:39

kiciamicia17 pisze:Witam wszystkich :D Mam jamniczkę ma 4 lata i ma najprawdopodobniej zajść w ciąże (...)
C oto znaczy prawdopodobnie ?
Czy suka ma uprawnienia hodowlane i będzie dopuszczana do kwalifikowanego reproduktora najwyższej klasy ?
Jeżeli nie to właściwa byłaby wizyta u weterynarza i wysterylizowanie , "jamników" w schroniskach jest pełno.
Czy suka musi mieć szczeniaki ?
Również nie, to stara brednia której konsekwencje skupiają się niestety tylko i wyłącznie na biednych sukach które stają przed zagrożeniem i na ich potomstwie które cierpi bo "dobre domki" były tylko chwilowe i okazały się ułudą.

Prawdą jest że samiec może różnie zareagować, włącznie z zagryzieniem, husky ma stosunkowo niedawną historię psa półdzikiego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość