Piesek nie chce jeść z miski.

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

pestka
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2022, 14:49

19 września 2022, 15:02

Witam.
Jestem włascicielką czteroletniej suni rasy Shih Tzu. Do niedawna moja psinka nie stwarzała żadnych problemów, ale od jakiegoś czasu nie chce jeść z miski ani pić z poidełka. Obie rzeczy są ustawione od zawsze w kuchni. Sunia wcinała karmę ze swojej miseczki a wodę piła z poidełka, które niestety się popsuło i zostalo wymienione na nowe. Od tej pory nasz piesek nie chce z niego pić, zachowuje się jakby problemem był nowy stojak. Jeśli zdejmę poidełko z podstawki, bardzo chętnie i dużo pije ode mnie z ręki. Ten sam problem jest z miską. Z miski nie chce, ale z podłogi czy z ręki już bardzo chętnie zajada. Nie narzekamy na jej brak apetytu ani problemy z piciem, wszystko to robi, tylko nie samodzielnie tak jak do tej pory. Kocham ją bardzo i zdaje sobie sprawę że jest trochę rozpieszczona, że pewnie gdyby została przegłodzona to sama zaczęłaby jeść z miseczki. Nie mam jednak serca tego zrobić. Konsultowałam się z behawiorystką, zaleciła badania krwi i moczu. Oczywiście zrobimy je, jestem umówiona na jutro. Jednak znam moją psinę i wiem, że problem nie leży w kłopotach zdrowotnych. Jest żywa, ruchliwa, chętna do zabawy i spacerków. Regularnie się wypróżnia, naprawdę nie widzę nic niepokojącego w jej zachowaniu poza tymi zachowaniami... Moze ktoś miał podobną sytuację? Z góry dziękuję za każdą radę. Pozdrawiam serdecznie.
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

19 września 2022, 19:24

Dzień dobry,
Należy się zastanowić czy w otoczeniu zwierzęcia doszło do jakiś zmian, które mogły spowodować stres u pupila lub wywołać awersje do miski. Jak Pani wspomniała, nowy stojak może być przyczyną problemu. Dodatkowo niektóre psy nie przepadają za metalowymi miskami, ze względu na dźwięk uderzania suchej karmy o jej ścianki. Miska, podobnie jak sama karma, musi być dopasowana do danego psa i jego preferencji. Na naszej stronie znajdzie Pani szeroki wybór misek, które można wypróbować:
https://www.krakvet.pl/pol_m_Akcesoria- ... 32904.html
Pomocne może również się okazać podawanie psu jedzenia o regularnych porach i w razie niezjedzenia pełnej porcji zabranie miski. Jeśli problem nie ustąpi proszę pozostać w kontakcie z behawiorystą.
Pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość