Pies ze schroniska panicznie boi się wychodzić domu i wracać do niego. Boi się drzwi

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ellid9
Posty: 1
Rejestracja: 06 lutego 2023, 19:39

06 lutego 2023, 19:45

Adoptowalismy 3 letniego psa w typie teriera irlandzkiego ze schroniska. W domu jest mega przytulaskiem zachowuje się normalnie kiedy zdaży się mu załatwić na podłogę to wpada w panike skula się i ucieka. Największym problemen jest to że nie chce sam z własnej woli wyjść na dwór musimy brać go "na siłę" na ręce i znosić po klatce aż do samego wyjścia na spacerze ładnie się załatwia ale strasznie ciągnie że ręce chce urwać. Kiedy po długim lub krotkim spacerze wracamy do domu zaczyna się histeria przy klatce, rzuca się, szarpie próbuje uciekać i znowu trzeba go wziąć na siłę zanieść nie ma mowy żeby sam szedł po schodach bo wpada w panike. Zachęcanie smaczkami nic nie daje . Co powinnam robić ? Jest dość dużym psiakiem i waży sporo a ja nie mam siły kilka razy dziennie go nosić kiedy się szarpie. Czy powinnam skorzystać z pomocy behawiorysty lub tresury ? Nie znam przeszłości psa- ale myślę że ktoś go skrzywdził. Podejrzewam że boi się drzwi bo nie chce wchodzić do pomieszczeń które je posiadają jak i również wychodzić na spacer jak już wyżej wspomniałam . Nie wiem co mam robić. Zależy mi żeby miał dom i życie na jakie zasługuje ale kwestia wychodzenia na spacery mnie przerasta. Proszę niech ktoś podpowie co można zrobić
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

12 lutego 2023, 16:20

Dzień dobry!
W przypadku Pani pupila sugerowałabym wizytę u behawiorysty zwierzęcego. Myślę, że systematycznie prowadzony trening pomoże zarówno Państwu jak i nowemu podopiecznemu. Niestety zazwyczaj nie znamy historii psów ze schroniska, jednak dzięki wspólnej pracy i odrobinie cierpliwości, wiele zaburzeń behawioralnych można z powodzeniem zredukować.
Życzymy powodzenia i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
fiszka2
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 14:26

04 kwietnia 2023, 11:22

Dzień dobry,
Gratuluję decyzji o adopcji psa ze schroniska! Przykro mi, że Twój nowy pies ma trudności z wychodzeniem na spacery i wykazuje lęk przed drzwiami oraz zdarzają mu się wpadki w domu. Wygląda na to, że Twój pies ma pewne problemy behawioralne i potrzebuje specjalnej opieki. To dla niego nowa sytuacja, do której potrzebuje się przyzwyczaić i poczuć bezpiecznie. Dlatego trzeba wykazać się zrozumieniem i wspierać naszego pupila w tym trudnym okresie. Polecam zajrzeć na stronę https://psyiludzie.pl/, gdzie dokładnie jest opisana relacja ludzi z czworonogami oraz porady jak pracować nad zachowaniem zwierzęcia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość