Pies warczy podczas zabawy.

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Anetaaa20
Posty: 2
Rejestracja: 24 października 2018, 08:07

24 października 2018, 08:15

Witam,
mam mały problem i szukam odpowiedzi na pytanie" dlaczego i czy można to zmienić" . Mam dwa psy - Roxi, jest to pudel miniaturka i ma 9 lat. Od nie dawna mamy nowego pieska, Diego- labrador ma 4,5 miesiąca. Pieski się ogólnie zgadzają i wszystko jest okej, bawią się razem śpią piją wode z jednej miski ;) ALE, podczas zabawy pudel warczy raz głośniej i mocniej raz ciszej czasami przestaje. Zdarza się też szczeknąć. Sama zaczyna się w labradora skacze na niego, podgryza go. Jednak te warczenie jest uciążliwe po pewnym czasie, jak i np. o 6 rano kiedy wszyscy śpią(mieszkamy w bloku) a ona zaczyna mocno warczeć momentami szczekać.
Czy ktoś się z tym spotkał? Wie ktoś może co jest przyczyną takiego zachowania oraz czy ta się temu zaprzestać? :(

Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi.
Vet4u
Posty: 715
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

30 maja 2023, 23:09

Dzień dobry!
Jeśli obserwuje Pani na swój sposób kłopotliwe zachowania pupila to warto rozważyć wizytę u behawiorysty zwierzęcego (zwłaszcza z uwagi na obecność nowego zwierzęcia w domu). Po zapoznaniu się z sytuacją, może on udzielić Państwu rad jak korygować opisane zachowanie.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
WlaścicielBuldożka
Posty: 5
Rejestracja: 02 października 2023, 16:22

02 października 2023, 16:38

Hej! 😊 Mam podobną sytuację z moimi psami 🐶🐾. moim zdaniem, to zachowanie twojej pudelki Roxi może wynikać z próby ustalenia hierarchii w stadzie. W naturalnych warunkach wilki, od których wywodzą się psy, też ustalają swoje pozycje w grupie. Może Roxi próbuje być "szefową" i dlatego warczy lub szczeka na młodszego Diega.

co do rozwiązania, warto zacząć od nauki Roxi komendy "dość" lub "cicho". Kiedy warczy lub szczeka, powiedz jej spokojnie "dość" i nagrodź ją, gdy się uspokoi. To może wymagać trochę cierpliwości, ale z czasem Roxi powinna zrozumiec, że to niepożądane zachowanie.

Jeśli problem nadal się utrzymuje, można skonsultować się z behawiorystą zwierzęcym, który pomoże zidentyfikować przyczynę zachowania i dostosować odpowiednią strategię treningową.

ważne jest, aby zapewnić Roxi i Diego odpowiednią ilość aktywności fizycznej i mentalnej, aby zmniejszyć ewentualną frustrację, która może prowadzić do takiego zachowania.

Trzymaj się i powodzenia w rozwiązaniu tego problemu! 🐾❤️
Pozdrawiam, 😊
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość