pies sika - znaczy w pokoju

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Taala
Posty: 1
Rejestracja: 29 stycznia 2013, 12:05

29 stycznia 2013, 12:20

Ja z moim onkiem obraliśmy dwie strategie :) Obecnie ma 4 miesiące.Gdy przyłapałam młodą jak załatwia się za fotelem,wyprowadzałam ją od razu za drzwi,mała wtedy siadała na klatce i patrzyła na mnie..I tak za każdym razem o ile udało mi się ją złapać.Teraz gdy tylko chce wyjść na dwór siada przy drzwiach. Wcześniej jeszcze próbowałam brać szmatkę, na którą nasiusiała wynieść na dwór,żeby wiedziała,że tam ma się załatwiać :) Nie jest tak łatwo wyuczyć ten nawyk u szczeniaków,mogą chodzić po dworze choćby godzine,przyjść do domu i "zrobić swoje" Życzę powodzenia w działaniu ! :) Jednym przychodzi to szybciej,drugim nie..Liczy się konsekwencja :)
paulinka12

22 stycznia 2017, 11:03

Mój pies zaczął sikać w łóżku , gdy miał 2 lata. Jest bardzo rozpieszczony, pozwalamy mu na wszystko. Po jakimś czasie przestał, a teraz po paru miesiącach przestał, zawsze sika po mojej stronie, nigdy po męża.Weterynarz stwierdził że chichuały tak mają.już nie wiem co robić. Na spacery też nie chce chodzić
tomek55
Posty: 5
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 11:42

27 stycznia 2017, 11:46

może mu zimno jest
Awatar użytkownika
myszka101
Posty: 4
Rejestracja: 18 marca 2017, 19:07

22 marca 2017, 17:01

ja mam podobny problem ;/ mój 5 mies spaniel jak wychodzę zaprowadzić córkę do przedszkola . Po mimo zamkniętych drzwi u rodziców jakoś je otwiera(są zepsute łatwo je otworzyć)wchodzi na ich łóżko robi kupę i tam sika;( chyba się zabije;( co mam zrobić okrzyczałam ją to tylko uciekła na dół i lezy obrażona ale tak jest dzień w dzień , zawsze jak ide po córkę. Po mimo że przed pójściem z córą chodzę z nią na spacer;( jestem załamana
Lisja

26 stycznia 2018, 20:48

Witam
Mam dwie suczki jedną 5 lat druga ok 1,5 roku.
Każda ma swoje posłanie. Ale mała zdecydowanie woli spać na posłaniu dużej i spoko psy między sobą się dogadywały. Ostatnio jednak zaczeła na nie sikać. Nie wie dlaczego. Czy młoda może chcieć znaczyć posłanie jako swoje? Ostatnio byłam świadkiem, bawimy się we trzy a tu nagle mała chop na posłanie duzej patrzę i calutkie obsikane. Nawet nie musiałam karcić mała odrazu zbita. W tym miesiącu zmieniłam karmę i zastanawiam się czy może to ma z tym coś wspólnego. Mała jest z nami pół roku i Nidy tak nie robila. Starsza pozwala jej tam spać bo posłanie jest wielkie a ona i tak woli koczować w sypialni.
Marek_90
Posty: 1
Rejestracja: 05 marca 2018, 11:36

05 marca 2018, 11:47

Mój york zachowywał się podobnie. Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle że zakazywanie mu wchodzenia do pokoju jest błędem. Ja robiłem podobnie ze swoim yorkiem i gdy udało mu się niepostrzeżenie wejść do pokoju to od razu sikał... Od jakiegoś czasu zacząłem go wpuszczać, a gdy zaczynał sikać to brałem i wychodziłem z nim na dwór. Teraz sam już wie że musi załatwiać się na dworze, a w razie potrzeby stoi przy drzwiach.
żyrandole do salonu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość