Pies pokazuje zęby

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

BartekOz
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2021, 16:15

15 marca 2021, 16:38

Witam. Pod koniec stycznia tego roku, wraz z żoną, adoptowałem małego psa (samca), który kilka miesięcy spędził w schronisku. Pies ma ok 4 lat i jest po przejściach. Nie jest agresywny, nie ujada. Jest małym pieszczochem, który uwielbia głaskanie, spacery i zabawy. Jest tylko jeden problem. Często gdy żona go głaszcze, ten pokazuje jej ząbki. Nie warczy, nie atakuje, ale wciąż je pokazuje. Zależy mi na tym, aby przestał to robić, ponieważ moja żona opiekuje się nim, dba o niego, karmi, bawi się i wkłada w to całe serce. Przykro jest i mi i jej, że pies nie traktuje jej tak jak mnie. Mnie pilnuje, słucha się i jest przy mnie bardzo grzeczny. Dodam jeszcze, że na spacerach, poza domem, nic takiego nie ma miejsca. Tylko w domu jak jesteśmy w pokoju, wtedy pokazuje zęby i tylko mojej żonie. Czy jest coś co mógłbym zrobić, aby przestał tak robić? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Bartosz.
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

16 marca 2021, 09:08

Hej, wszystko zależy jak pokazuje te zęby. Jest kilka takich sygnałów które psy wysyłają właśnie za pomocą zgryzu, pyska. To że pokazuje zęby wcale nie musi oznaczać, że jest wrogo nastawiony. Doczytaj dokładnie. Bo jezeli nie ma żadnych innych niepokojących oznak to wydaje mi się że wystarczy to monitorować i tyle
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

16 marca 2021, 09:12

psy komunikują się trochę inaczej. jeśli pokazuje zęby to bardzo prawdopodobne, że coś mu się nie podoba. Może to być również sygnał, żeby żona odsuneła się... Warto przeanalizować w jakich sytuacjach dochodzi do takiego zachowania. Może jest tak, że coś mu się nie podoba? Sprawia, ból, dyskomfort?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

16 marca 2021, 09:32

Witaj!
Psy komunikują się z nami trochę inaczej niż ludzie między sobą. Co czasami sprawia, że błędnie interpretujemy niektóre znaki. Jeśli pies nie reaguje agresywnie, a jedynie pokazuje zęby to może znaczyć wiele.
Warto jednak takie zachowania obserwować, czy na pewno nie ma w nich podłoża agresji. Na naszym blogu znajdziesz poradnik Agresja u psa skąd się bierze i jak sobie z nią radzić? Dowiesz się z niego, jak interpretować niektóre zachowania a także co one oznaczają.

Serdecznie zapraszamy do lektury! :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/agresja-u-psa-skad-sie-bierze-i-jak-sobie-z-nia-radzic/
KrakVet.pl
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

18 marca 2021, 08:47

BartekOz pisze:
15 marca 2021, 16:38
Witam. Pod koniec stycznia tego roku, wraz z żoną, adoptowałem małego psa (samca), który kilka miesięcy spędził w schronisku. Pies ma ok 4 lat i jest po przejściach. Nie jest agresywny, nie ujada. Jest małym pieszczochem, który uwielbia głaskanie, spacery i zabawy. Jest tylko jeden problem. Często gdy żona go głaszcze, ten pokazuje jej ząbki. Nie warczy, nie atakuje, ale wciąż je pokazuje. Zależy mi na tym, aby przestał to robić, ponieważ moja żona opiekuje się nim, dba o niego, karmi, bawi się i wkłada w to całe serce. Przykro jest i mi i jej, że pies nie traktuje jej tak jak mnie. Mnie pilnuje, słucha się i jest przy mnie bardzo grzeczny. Dodam jeszcze, że na spacerach, poza domem, nic takiego nie ma miejsca. Tylko w domu jak jesteśmy w pokoju, wtedy pokazuje zęby i tylko mojej żonie. Czy jest coś co mógłbym zrobić, aby przestał tak robić? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Bartosz.
piszesz, że piesek jest ze schroniska, może doświadczył wcześniej czegoś przykrego co sprawia, że tak własnie się zachowuje. Warto cwiczyć z nim, ograniczać zachowania które bezosrednio powodują takie pokazywanie zębów. DObrym rozwiązaniem jest także wizyta u trenera, on zasugeruje co i jak robić :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość