Pies nie chce jeść

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

08 stycznia 2021, 09:34

cockerrr pisze:
19 kwietnia 2013, 14:07
Cześć, mam problem z psem otóż jak w temacie nie chce jeść znam się trochę na psach (interesuję się kynologią od kilkunastu lat) ale w sprawie tego psa nie wiem jakie podjąć już kroki.

Pies, a właściwie to suczka jest mieszańcem cockera jest energiczna, żywiołowa jak każdy 8 miesięczny maluch. Zna podstawowe komendy, jest grzeczna i posłuszna ale gdy przychodzi pora jedzenia obwącha miski i dziękuję! najlepszą formą jest podawanie z ręki lub rzucanie suchej karmy po podłodze - wówczas jest to świetna zabawa i może w ten sposób zjeść całą porcję.

-Jest zdrowa, odrobaczona, zaszczepiona próbowałam zmieniać karmy (najbardziej podchodziło pedigree) ale jadła Purina Dog Chow, Royal Canin, Chappi oczywiście wszystkie dla juniora, z zachowaniem odpowiedniego procesu przy każdej zmianie. Sama też gotowałam jedzenie ale pies "wyjadał" tylko niektóre kąski. Dodam, że jeżeli mięso za długo się gotowało to jest po jedzeniu.
-Zmieniałam też miski - wysokość, wielkość, miejsce ale to nic nie pomaga.
-Metoda "przegłodzić" też nic nie daje pies może nie jeść 5 dni, a później nie wytrzymują inni domownicy i karmią ją z ręki.
-Próbowałam dawać jej jedzenie w takich porach w jakich ja jem, kładłam miskę obok mojego krzesła ale wówczas wpatrywała się we mnie nie zwracając uwagi na swoje jedzenie.

Jak już pisałam, pies je z ręki i gdy się jej rzuca albo na dworze (tam to można wcisnąć jej normalnie wszystko) oraz gdy siedzi się z nią przy misce lun krząta blisko niej.

Jest też straszliwym żebrakiem przy stole (nie dostaje "ludzkiego" jedzenia - mam na myśli z przyprawami itd.), a najdziwniejsze jest to, że gdy dam jej coś z ręki (np. pomidor) zje ale gdy włożę do miski już nie jest atrakcyjne.

Może mieliście podobny problem? Macie jakieś rozwiązania?
Cześć.
Może warto zmienić karmę? Jakoś urozmaicić żywienie? Może po prostu to, co dostaje mu nie smakuje :D Wiejska Zagroda jest smaczna i ma świetny skład, może warto spróbować?

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-27081-Wiejska-Zagroda-tunczyk-i-sledz-sucha-karma-dla-psa-9kg.html

Próbowałaś może zmienić miskę? Może to w niej jest problem. Mogła wydać jakiś dziwy dźwięk, który przestraszył psa i dlatego może teraz nie chcieć z niej jeść. Spróbuj kupić nową miskę, może problem się rozwiążę, a jeżeli nie - warto odwiedzić behawiorystę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość