Pies nie chce być na dworze

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

pucio12333
Posty:1
Rejestracja:16 stycznia 2024, 20:22

16 stycznia 2024, 20:34

Witam,

Mam 3,5 miesięcznego berneńczyka. Jest u mnie od około miesiąca. Pies w większości czasu przebywa w domu. Dużo czasu spędzamy razem na podwórku. Problem polega na tym, że pies jeśli zobaczy, że ja idę do domu to on również, jeżeli zostawię go samego to piszczy i szczeka. Chciałbym aby również sam spędzał czas na zewnątrz. Na początku myślałem, że się boi otoczenia, czy coś w tym stylu, lecz normalnie reaguje na ludzi, czy inne psy, świetnie się bawi dopóki mnie widzi. Gdy przejdę z jednego końca na drugi to on również za mną chodzi.
Waldek3i
Posty:6
Rejestracja:24 stycznia 2024, 12:56

24 stycznia 2024, 13:45

Twój berneńczyk wydaje się przejawiać zachowanie związane z separacją. Aby zachęcić go do samodzielnego spędzania czasu na zewnątrz, stopniowo zwiększaj odległość od niego i nagradzaj pozytywne reakcje, budując stopniowo jego pewność siebie podczas przebywania bez Ciebie.
MartaW95
Posty:4
Rejestracja:14 lutego 2024, 16:26

15 lutego 2024, 14:05

pies jest szczeniakiem i jak pisze Waldek powyżej ma problem z separacją, ale jest to naturalne w tym wieku. Takie maluchy też za swoją psią mamą łażą cały czas. Z czasem bedzie wychodził sam na ogród, musisz poczekać aż podrośnie. Tymczasem staraj sie go usamodzielnić. Ja miałam podobny problem ale z dorosłym psem z adopcji i mi behawiorystka zaleciła kilka rzeczy, tyle że to dla adopciaka było. Przede wszystkim nie możesz mu pozwolić chodzić za sobą po domu. Łagodnie ucz go aby przebywał na swoim posłaniu, jak idziesz np. do łazienki lub innego pokoju to zamknij drzwi i nie wpuszczaj go do środka- absolutnie nie nagradzaj tego czekania zadnymi smaczkami itp, tylko wyjdź z pomieszenia normalnie. jak bedziesz nagradzał to sie nauczy i bedzie pod drzwiami sterczał i czekał na smaczka :D
Miałam inne zalecenia jeszcze ale nie chce ci mieszać bo to było dla dorosłego psa u mnie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości