Pies atakuje większe psy i koty.

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

klodka32
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 18:24

30 kwietnia 2013, 18:45

Ja jedynie chciałbym się podzielić historią. Mój piesek został zagryziony przez owczarka niemieckiego, który rzucił się na mojego jack russel terriera bez przyczyny i uszkodził wnętrzności. 2 tygodnie bez postępu w leczeniu i trzeba było psinkę uśpić :(
Najgorsze, że tamten pies już w przeszłości miał "na koncie" podobne wybryki agresji, a nawet ponoć raz rzucił się nawet na dziecko.
Dlatego takie psy powinny być prowadzane na smyczy w kagańcu lub drugą opcją jest uśpić takiego. Trzeciego wyjścia nie ma zwłaszcza kiedy właściciel nie cechuje się IQ powyżej 50. Debelizm na tym świecie mnie powala.
Pozdrawiam ;)
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

30 kwietnia 2013, 19:05

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 10:07 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
indonezja10
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 22:47

30 kwietnia 2013, 22:52

najgorsze jest to, że ludzie, którzy są 'zieloni' w psich sprawach i chcą coś zrobić na własną rękę, pogarszają sytuację.... Sam napisałeś, że 'uspokajaliście psa 4 godziny'.... Pewnie go głaszcząc? I to błąd- w ten sposób pokazaliście psu, że aprobujecie jego zachowanie i go jeszcze bardziej utrwaliliście w tym, że pies zaczął na kota tak reagować. Poza tym- tak jak wcześniej to było.... kupiliście psa od PSEUDO...
Po pierwsze- iść z psem na dobre szkolenie. Kupić książkę na temat wychowania psa (polecam książkę z serii 'dla żółtodziobów' o wychowaniu psa- taka pomarańczowa).
14ruda
Posty: 11
Rejestracja: 13 września 2006, 22:56
Lokalizacja: Zielona Góra

08 maja 2013, 00:48

Gość pisze:Zastosuj masaż TTouch .
Boszsz :shock:
Co do problemu ogólnie.
Tak to jest jak kupuje się psa ze względu na wygląd nie mając pojęcia o rasie,jej przeznaczeniu i predyspozycjach.
Nie wspominam już o kupowaniu pieska z fabryczki gdzie w ogóle nie dba się o socjalizację oraz prawidłowy odchów zwierząt.
Chora ustawa nadal nie działa-ludzie kupują pseudo rasowe psy żeby się pochwalić przed sąsiadami choć za te ceny mogliby kupić peta w normlalej hodowli. :evil:
Albo za darmo ze schronu czy fundacji działającej na rzecz konkretnej rasy adoptować.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

08 maja 2013, 08:28

14ruda, co Twój post wnosi do tematu i w jaki sposób odpowiada na problem założyciwala wątku? To co Ty napisałaś było już tu poruszone, więc po co to powielać? Chciałaś ponarzekać na ustawę to są inne tematy. Chłopak dostanie maila, że jest odpowiedź i będzie miał nadzieję, że coś mu się może rozjaśni a tu klops...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość