Pies atakuje kiedy chcę go nakarmić

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

psiamama
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2021, 07:59

07 maja 2021, 08:01

Dzień dobry, zacznę od tego że był u nas behawiorysta i stosujemy się do niego zaleceń ale to nie pomaga. Mam psa kundelka, nieduży - 7 kg, ma rok i 5 miesięcy. Problem zaczął się 3 tygodnie temu z dnia na dzień - behawiorysta powiedział, że o tym dlaczego tak się stało, wie tylko pies i najważniejsze to zająć się teraz tym problemem. Piesek jest agresywny przy podawaniu mu miski z jedzeniem. Juz przy nakładaniu nie odstępuje mnie na krok, patrzy i jest spięty. Kiedy zaczynam iść z miską w reće, aby ją postawić - atakuje mnie: warczy i gryzie nogi. Ani ja ani mąż nie możemy postawić mu miski, bo nas atakuje. Behawiorysta poleciał postawić pustą miskę w dużym pokoju, drugą miskę z jedzeniem trzymać w ręku i łyżką nakładać mu do tej pustej miski. Kiedy idę z pełną miską w ręce do pokoju - rzucam psu smaczki aby mnie nie zaatakował - bez tego nie da rady przejść. Zastanawiam się, co jeszcze możemy zrobić, aby było dobrze. Czy jemu to przejdzie? a może już zawsze będę musiała karmić go łyżką będąc w ciągłym lęku, że może się na mnie rzucić. Ktoś ma jakieś pomysły?
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

11 maja 2021, 08:02

Myślę, że kluczowy jest trening i regularność. Skoro piszesz że zdarzyło się to z dnia na dzień to z pewnością musiał być jakiś czynnik wywołujący. Najlepiej stosować się do zaleceń behawiorysty, jeśli wcześniej nie było takiego problemu to wydaje mi się, że jesteś w stanie to wypracować
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

11 maja 2021, 08:05

Witaj!
Nagła agresja u psa może mieć różnorakie przyczyny. Aby prawidłowo ją wypracować powinno się najpierw poznać jej przyczynę. Na naszym blogu znajdziesz pomocny w tym zakresie poradnik.Agresja u psa skąd się bierze i jak sobie z nią radzić? pomoże Ci dowiedzieć się skąd bierze się agresja u psa.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/agresja-u-psa-skad-sie-bierze-i-jak-sobie-z-nia-radzic/
Z tekstu dowiesz się również jak poradzić sobie skutecznie z tym problemem.

Zapraszamy do lektury! :)
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość