Patyki i inne cuda na spacerze

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

k.niemiec90
Posty:1
Rejestracja:26 lutego 2024, 10:40

26 lutego 2024, 10:46

Hej,

mój 6 miesięczny szczeniak jest jak odkurzacz na dworze. Nie tyle bierze co zjada resztki jedzenia, patyki, kawałki kory, mini patyczki.
O ile weźmie patyk- jestem w stanie powiedzieć mu nie wolno, albo zostaw, ale w przypadku jakiś maleńkich patyczków, bierze to do paszczy i od razu przegryza i zjada.

Wydaje mi się, że robi to z powodu stresu. Czasami przechodzi po patykach bez zainteresowania, a czasami na chodniku w mieście, każdy kawałeczek drewna, czy czegokolwiek co znajdzie to od razu gryzie i zjada.
Czy w takim przypadku mówić mu nie wolno, reagować w jakiś sposób czy ignorować, w nadziei, że za jakiś czas mu to przejdzie?
Staramy się chodzić z nim w spokojne miejsca, ale zawsze musimy przejść przez jakąś ulicę, chodnik itp.
Jest to pies myśliwski i on cały czas węszy, przez co trudno mi reagować zanim coś zje, bo czasami węszy, ale nie bierze do pyszczka nic.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

27 lutego 2024, 16:26

Witam,
Jest to normalne zachowanie szczeniaka, który jest ciekawy świata.
Warto zwracać uwagę i nie pozwalać mu na branie wszystkiego do pyszczka, a dobre zachowanie nagradzać smaczkiem. Jeśli to nie pomoże zawsze warto skonsultować się z psim treserem lub behawiorystą.
Pozdrawiam serdecznie,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości