Owczarek niemiecki - Na spacerach interesuje go wszystko

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Nergall

23 grudnia 2013, 08:59

Witam, otóż mam mały problemik z moim 3 miesięcznym owczarkiem. Od 3 dni jest z nami w domu, i załatwia sie tylko w domu, na spacerze, gdy jest na smyczy interesuje ją wszystko dookoła, poza załatwianiem się. RAZ wieczorem zrobiła qpkę nic więcej, a w domu przynajmniej 5 razy nasiusiała. Czy to narazie jest normalne, jak na tak krótki okres bycia z nami? Jeśli nie jak ją oduczyć takiego "zainteresowania światem" ?
Proszę o szybką odpowiedź. ;)
Seiti
Posty: 3136
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

23 grudnia 2013, 09:19

A to źle, że interesuje ją świat? To ważny okres socjalizacyjny, teraz Twoim zadaniem jest zapoznanie ją z wszelkimi możliwymi sytuacjami i nauczenie jak ma się w nich zachowywać. Nie pomiń również socjalu z psami, wybieraj psy przyjacielskie, po uprzednim zapytaniu się czy możesz podejść (mnie osobiście do szewskiej pasji doprowadzają psy, które biegają do każdego spotkanego psa), przed podejściem do psa każ suce coś wykonać, by podejście było nagrodą.
Musisz już z nią ćwiczyć posłuszeństwo, utrwalać zachowania pożądane i nie dopuszczać do zachowań niechcianych. Baw się z nią, niech spacery nie będą jak u większości psów- pies sobie, pan sobie.
Nauka załatwiania, polecam "pępowinę" (gdzieś tu na forum było to opisane)- smycz przywiązujesz do siebie i zapinasz ją do psa, wychodzisz za każdym razem jak widzisz, że pies przymierza się do załatwiania. Takie wyjścia mają być tylko na to, bez żadnych zabaw, siku/kupa, nagroda i do domu. Na spacerach zanim zaczniecie poznawanie świata czy zabawy, wykaż się cierpliwością i niech najpierw się załatwi, potem nagradzasz i do boju.
Ode mnie to na razie tyle. Może dziewczęta coś jeszcze dopiszą.
''Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia"
"Jestem Słońcem. Choćby nie wiem jak silny sztorm mnie przysłonił, chmury w końcu się rozejdą. A ja znowu będę świecić."

Obrazek
ODPOWIEDZ