Owczarek Niemiecki i Kakuaz

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

bagdad

28 stycznia 2014, 18:22

Witam!
Posiadam psa Owczarka Niemieckiego, który w czerwcu skończy 6 lat.
Owczarek służy jako stróż mojej posiadłości ( 1500m2 )
Pies jest mało tolerancyjny dla obcych - ogólnie spisuję się w 100 % w swojej pracy.
Owczarek nie jest zamykany w kojcu - ma kojec, który jest otwarty 24h.
Ostatnim czasem zanotowane było dużo włamań w mojej okolicy także postanowiłem, że przyda mu się pomoc.
Padła decyzja o Kaukazie.
Mam jednak małe obawy. Czy dwa psy będą mogły żyć razem bez agresji wobec siebie?
Niemiec naprawdę posiada temperament, słucha w domu tylko mnie, żonę ma głęboko ; )
Jak będzie wyglądać wspólne życie tak dominujących psów ?


Proszę o pomoc
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

29 stycznia 2014, 11:56

Osobiście proponuję alarm.
Naprawdę sądzisz, że pies obroni Ci dom? Jest taki wachlarz broni przeciwko psu, że pozbycie się psa dla włamywacza z doświadczeniem to żaden problem. Zapoznałeś się z prawem, co jeśli Twój pies pogryzie włamywacza?
aniab65
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 12:28

21 kwietnia 2014, 12:44

Niektórzy nie powinni mieć zwierzaków w domu, to co przeczytałam niby normalne pies pilnujący domu w głębszym sensie nie jest normalne......"posiadłość itd....człowieku zatrudnij zawodowych ochroniarzy jak masz taką wielką posiadłość...." po co narażać życie czworonożnych przyjaciół.......stwierdzenie: żonę ma głęboko w ......
polecam dobrego psychiatrę......a po za tym wszyscy zdrowi.....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość