Obedience i tropienie

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

26 marca 2012, 20:12

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:02 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 marca 2012, 13:49

Neya na szczęście połowy ręki mi nie zjada, co najwyżej palce (delikatność krokodyla przy jedzeniu antylopy), ale szybko dziewucha jarzy (jak na razie). Mam nadzieję że to wszystko pomoże przy ignorowaniu psów które do nas podchodzą (wnerwia mnie to niemiłosiernie).
Z Sheną jestem w kropce... 3 minie miesiąc cieczki a ta menda nadal nadstawia się psom to trochę komplikuje treningi.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

27 marca 2012, 14:00

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:03 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 marca 2012, 14:08

Jej mina mówi "przeleć mnie" i jak z napaloną suką pracować. (zwłaszcza na początku)
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

11 kwietnia 2012, 00:50

Obejrzałam filmik z małym owczarkiem i nie robi na mnie wrażenia ;) Głównie dlatego, że owczarek w roli głównej - a gdzie tu wyzwanie?

Czekam na szkołę, która będzie się reklamować filmikami przygotowującymi do obi np. yorki :mrgreen:
To by było dopiero coś! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

11 kwietnia 2012, 06:05

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:03 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

11 kwietnia 2012, 08:37

Wiecie jaka sensacja w parku była jak york aportował... noż niewiarygodne przecież to maskotka jak ona może aportować?!
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

11 kwietnia 2012, 10:18

powiem wam, że my też spotkałyśmy normalnego yorka (a raczej z normalną właścicielką). Idziemy sobie z Koruchną i stoi taki mały na flexi. Kori grzeczna dziewczyna więc jej nie łapię jak są inne psy bo jak poproszę to do nich nie podchodzi. Ale widzę, że babka się już odzywa w moją stronę więc zapobiegawczo szybko mówię: już ją łapię. A ona: nie, nie niech sobie razem pobiegają! No byłam w szoku:D dobrze że Kori nauczona bawić się z małymi pieskami jest, bo w normalnej zabawie to by go zdeptała (o czym powiadomiłam yorkową właścicielką, która powiedziała że pies to pies i sobie poradzi!)
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

11 kwietnia 2012, 11:29

Dardamell pisze:Yorki nie sa psami, których nie da rady nauczyć takich rzeczy.
Też tak uważam, dlatego czekam, aż twarzą jakiejś szkoły stanie się pies, który dla większości społeczeństwa w ogóle nie nadaje się do szkolenia - z różnych względów.
Takiego yorka, choć terier, na pewno trudniej wyszkolić, bo po pierwsze ma w genach całe pokolenia psów nienormalnych, lękliwych i nic nie robiących, a po drugie - jak tu uczyć tym sposobem pokazanym na filmiku z owczarkiem takie małe futro, które ma 15 cm w kłębie. Chyba się tym sposobem nie da - można by się nabawić garba ;), no i postawa przewodnika siada zupełnie.
Jak z yorkiem zrobić kontakt wzrokowy?
To wszystko trudniejsze niż się wydaje ;) Z małymi psami jest ciężko, głównie z powodów czysto technicznych, bo że w takim mały psie tkwi potencjał to ja doskonale wiem :)

Ja mam dwa buldogi francuskie - psy uważane za leniwe, kanapowce, głupie, nie potrafiące opanować swoich emocji i ograniczone znacznie przez swoją budowę.
Ćwiczymy posłuszeństwo razem z owczarkami i nie ma taryfy ulgowej, bo małe;
Szczególnie pies się zatracił zupełnie w ćwiczeniach - kocha pracę i to widać :) To roczny bąbel dopiero, mam go pół roku (zawitał do nas jako półroczny szczenior), a wychodzę z nim na spacery ze smyczą przewieszoną przez ramię.
Nie piszę tego, żeby się przechwalać (choć nie ukrywam, że jestem z moich głupoli bardzo dumna, bo to ich ciężka praca przede wszystkim i chęć przezwyciężenia braku predyspozycji), a po to, by dać sygnał, że są również małe psy, które się traktuje poważnie - jak psy po prostu :)

Nie było łatwo, zajęło nam to 5 razy więcej czasu, kosztowało 5 razy więcej pracy niż owczarki, które moim zdaniem praktycznie uczą się same ;), do tej pory jedno albo drugie uparte walnie mi czasem spojrzenie pt. "Waruj? A co to znaczy waruj? Robiliśmy to na piasku? Nie, zupełnie tego nie pamiętam" :lol: , albo dostanę naganę w stylu "Czy Ciebie już całkiem pogięło? Czy Ty czujesz jak dzisiaj wieje? Ja nie mam zamiaru tu siadać, jeszcze się przeziębię" :roll:

To są wyjątkowe psy, praca z nimi wykończyłaby perfekcjonistę :lol: Potrafią wytrwale popełniać ten sam błąd 500 razy, a Ty musisz im powtarzać w kółko, cierpliwie i wytrwale aż za 501 zrozumieją "Acha! Od razu trzeba było mi to tak pokazać!". Albo na odwrót 500 razy robią coś perfekcyjnie, aż za 501 zupełnie zapomną, że coś takiego potrafią i co więcej - głęboko uwierzą w to, że wykonanie tego jest niemożliwe.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

11 kwietnia 2012, 12:08

Widziałam filmik z zawodów z buldożkiem, świetny był. Rzucił mi się też w oczy filmik z beaglem- trenował posłuszeństwo. Jak widać można :D
U Neyi to jest "zmuś mnie, nie mam ochoty leżeć", ale grunt to dobra motywacja ;)
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

11 kwietnia 2012, 12:15

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:03 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

11 kwietnia 2012, 12:45

Nie wiem czy Wam opowiadałam jak kiedyś chciałam wejść do sklepu. W założeniu miałam wejść, kupić szybko co chciałam i wyjść bo wiem że Neya źle to znosi. Było siad i zostań. Wchodzę, szybko proszę o to co chciałam, ekspedientka odwraca się żeby mi podać i zamiera... Neya z jęzorem na wierzchu siedzi tuż za mną. Sayonara obrożo- zginęła śmiercią tragiczną.

U mnie zostawienie psa i odejście kończyło się zazwyczaj tym że ja się odwracam a psa ni ma-był koło mnie, albo za potrzebą(tak tez się zdarzało). tak samo jest z zabawkami.
-"Neya, gdzie masz zabawkę"
-"No już idę idę"- przynosi, wypluwa i zajmuję się czymś fajniejszym.
- "Ok, to chowamy zabawkę"
- "No przecież się nią baaawię!!"- i szybko chwyta i udaję że się nią bawi by rzucić ją gdzieś jak nie będę patrzeć.
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

11 kwietnia 2012, 12:53

To jest urocze, jakie te nasze psiaki to cwaniaki :lol:

U mnie akurat zostawanie to bulw ulubiona komenda - nic nie trzeba robić :lol:
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

11 kwietnia 2012, 16:50

Też tak uważam, dlatego czekam, aż twarzą jakiejś szkoły stanie się pies, który dla większości społeczeństwa w ogóle nie nadaje się do szkolenia - z różnych względów.
Takiego yorka, choć terier, na pewno trudniej wyszkolić, bo po pierwsze ma w genach całe pokolenia psów nienormalnych, lękliwych i nic nie robiących, a po drugie - jak tu uczyć tym sposobem pokazanym na filmiku z owczarkiem takie małe futro, które ma 15 cm w kłębie. Chyba się tym sposobem nie da - można by się nabawić garba ;), no i postawa przewodnika siada zupełnie.
Yorka powiadacie...
Proszę bardzo - jednopopołudniowe warsztaty "Pobawmy się z psami - obedience dla początkujących" ( czyli ludzi, którzy pojęcia o tym sporcie nie mają żadnego i po prostu chcą się dobrze pobawić z psami, a przy okazji nauczyć czegoś nowego, w tym motywacji do pracy - psa i siebie) , jednym z psiaków jest Hektor :wink:


I piękny filmik o wspaniałej współpracy starego człowieka i jego stareńkiego jamnika - zobaczcie jak wymiatają na torze:


A propos - słyszeliście o Rally O?
Ruszamy w Katowicach, Warszawie i Poznaniu ze spotkaniami z Rally.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

11 kwietnia 2012, 16:58

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:03 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość