Nie reaguje na komendy po za smyczą

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Szamanszaman
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2022, 21:07

31 sierpnia 2022, 21:38

Witam
Mam problem z psem, którego wzięłam że schroniska. Najprawdopodobniej jest rasy afgański kuchi. Ma 2, 5 roku A posiadam go od 7 miesiąca jego życia
Początkowo był osowiały i nie chciał w ogóle chodzić musiałam go wynosić na trawnik by w ogóle się załatwił, jeść też nie chciał ,
Po około pół roku udało się go nauczyć wychodzić na smyczy i w miarę regularnego jedzenia, choć i teraz są z tym problemy
Natomiast pojawił się nowy problem totalny brak jakiego kolwiek posłuchu bez smyczy. Szaman ( tak się wabi) w każdym znaczeniu tego słowa mnie ignoruje ,jest do tego stopnia zaoferowany wąchaniem i innymi psami ze złapanie go często trwa godziny. Próbowałam uczyć go w domu komendy "do mnie " i działa za każdym razem, na smyczy również na terenie ogrodzonym jest już to wyzwanie ale w końcu przychodzi natomiast bez smyczy nic nie pomaga
Czy prócz smakołyków, zabawek jest jeszcze jakiś sposób by w ogóle chciał do mnie przyjść bo po około dwóch tygodniach każdej z metod Szaman przestaje reagować próbowałam również pozytywnego treningu i również działało przez około dwa tygodnie
Moje pytania sa następujące czy kastracja w jakikolwiek sposób mogła by tu pomóc
Czy jest inna metoda treningu niż smakołyki i zabawki i kupno drugiego psa
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

06 września 2022, 14:50

wiem, że często kastracja jest stosowana właśnie jako "środek uspokajaący" psa, ale nie jeste zwolennikiem tego myślenia. Uważam, że lepiej najpierw spróbować solidnego, profesjonalnego treningu z behawiorystą. Może to jest coś, co sprawdzi się u ciebie?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

06 września 2022, 14:52

Witaj,
doskonale zdajemy sobie sprawę, że tresura psa jest wymagająca, czasochłonna, ale niezwykle potrzebna. Może ona rozwiązać wiele problemów z Twoim podopiecznym. Dlatego na naszym blogu znajdziesz poradnik Co warto wiedzieć o psim treningu? Dzięki niemu dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas planowania i prowadzenia psiego szkolenia.
Znajdziesz tam kilka cennych wskazówek, które pomogą ci osiągnąć zamierzony sukces.
Zapraszamy do lektury! :)
https://www.krakvet.pl/artykuly/co-wart ... -treningu/

KrakVet.pl
flapflap
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2023, 14:23

16 stycznia 2023, 14:56

Hej! Trening i jeszcze raz trening, plus smakołyki.. A jeśli dalej nie będzie słuchać to behawiorysta. I polecam psa trzymać, krótko na smyczy. Do tego świetna będzie smycz linowa bawełniana, która pozwala na utrzymanie kontroli nad czworonogiem! :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość