NAUKA ZAŁATWIANIA POTRZEB FIZJOLOGICZNYCH ZA POSESJĄ?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

xdddxd

23 lutego 2012, 11:15

Witam wszystkich
Mam 2,5 letniego psa wielorasowego i chciałbym nauczyć go załatwiania się wyłącznie na spacerach lub w jednym miejscu na mej posesji.Ile razy dziennie powinienem wychodzić z nim na spacery żeby pies nie brudził na podwórku?Czym go nagradzać ?
A jak go nauczyć załatwiać się w określonym miejscu w ogrodzie? chodzi mi wyłącznie o kupy bo rozumiem że psy są terytorialne i oblewają krzaczki
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

23 lutego 2012, 11:32

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 18:29 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
xdddxd

23 lutego 2012, 12:01

Jest różnica bo w ogrodzie nie mogę ciągle pilnować gdzie się załatwia i czasami coś przeoczę po za tym bawią się tam dzieci i nie chciałbym aby bawiły się w jego klockach,a na ulicy jak widzę że się załatwia to sprzątnę od razu
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

23 lutego 2012, 12:10

3 raz dziennie chwaląc każde załatwienie się poza posesją. Unormować pory kamienia, na kupkę rano - potem śniadanie, po południu, koło 17 kolacja i 4 godziny późnej na ostatni spacer.
ulaula

25 lipca 2012, 00:01

Wiesz ja po prostu chodzę i codziennie sprzatam a mam 2 duże psy i nie wyobrażam sobie żebym nie sprzątnęła. Dzieci mam, więc jak się coś rozpaprze to nawet zmywam trawę wodą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość