Nauka czystości szczeniaka

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

xre
Posty: 1
Rejestracja: 23 sierpnia 2018, 17:37

23 sierpnia 2018, 17:39

Witam, oglądałam pełno filmików i czytałam o tym jak uczyć szczeniaka załatwiania się na dworze.. Mam jednak pytanie, czy jest jakiś sposób aby nauczyć go zarówno załatwiania się na dworze jak i skorzystania z maty/kuwety w nagłych sytuacjach? Np gdy nie ma mnie w domu.
Anetaaa20
Posty: 2
Rejestracja: 24 października 2018, 08:07

24 października 2018, 08:20

Myślę że można zrobić tak jak z wychodzeniem na dwór. Pokaż pieskowi , gdzie może się załatwiać. Mój np. bardzo szybko się nauczył i wgl nie załatwia się w domu mimo bycia ok 8 godzin samemu( ma 4,5 mies). Jak widzisz, że gdzieś się załatwia, przerwij mu i zanieś szybko na miejsce gdzie "chcesz" żeby się załatwiał. Jeśli jest to mata to na matę(kuwetę), dobrze żeby zawsze była w tym samym miejscu. Ja tak robiłam( ale wynosiłam go na dwór) nauczył się jakoś w 2 tygodnie. Mam nadzieję , że pomogłam :) POWODZENIA :)
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

29 grudnia 2020, 09:31

xre pisze:
23 sierpnia 2018, 17:39
Witam, oglądałam pełno filmików i czytałam o tym jak uczyć szczeniaka załatwiania się na dworze.. Mam jednak pytanie, czy jest jakiś sposób aby nauczyć go zarówno załatwiania się na dworze jak i skorzystania z maty/kuwety w nagłych sytuacjach? Np gdy nie ma mnie w domu.
Cześć!
Tak jak pisała Anetaaa20, musisz pokazać pieskowi, gdzie może się wypróżniać. Możesz również nagradzać go, za załatwianie się w określonych (pożądanych i właściwych) miejscach. Możesz użyć do tego różnego rodzajów przysmaków, np.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-5329-PEDIGREE-Tasty-Bites-Chewy-Slices-155g.html
Jeżeli macie w domy kuwetę/matę to również system nagradzania i naukę można zastosować do tego. Ważne, aby po prostu pies wiedział, gdzie jest miejsce na wypróżnianie się. Odpowiednie szkolenie w tym zakresie rozwiąże problem :wink: .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość