Nagła zmiana zachowania

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

poomponik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2022, 07:08

13 lutego 2022, 07:16

Hej, mamy suczke 6 miesięcy w typie yorka. Od kilku dni coś się jej przestawiło i na każdy mały dźwięk reaguje warczeniem i szczekaniem. Jest to uciążliwe ponieważ mamy w domu dwumiesięczne dziecko i często się budzi wystraszone gdy nagle pies zacznie szczekać i ujadać. Pies nawet szczeka na nas, domowników, np mąż wyjdzie z pokoju a pies jest w salonie, usłyszy szmer i leci i szczeka i nie da się jej uciszyć. Jak zobaczy że to jedno z nas to się uspokaja, ale jeszcze później chodzi i powarkuje.. Leży obok mnie, ja odkładam coś na stół z lekkim uderzeniem a ona już szczeka i warczy. Nie wiem skąd jej nagle taka zmiana bo był to spokojny pies.. Najpierw jej odwaliło i zaczęła nam wszędzie sikać, nawet na nasze łóżko, na swój kocyk do zabaw, no wszędzie potrafiła kucnac i że sikać się. Udało się ją tego oduczyć to zaczęło się ze szczekaniem. Proszę o pomoc bo jest to uciążliwy problem i nie wiemy co robić.
Tress
Posty: 5
Rejestracja: 03 lutego 2022, 18:16

18 lutego 2022, 12:32

A zastanawialiścię się nad wizytą u behawiorysty? Może trening taki zachowania by pomógł
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość