Mój pies nie chec ze mną wsółpracować

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Mizuhi
Posty: 1
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 20:02

05 lutego 2018, 00:40

Witam :) Już nie wiem co mam robić, aby móc normalnie wychodzić z psem na spacery. Wszystko jest fajnie, reaguje na zawołanie, bawi się ze mną itp dopóki nie zobaczy innego psa. Behawiorysta z którym pracuje stwierdził, ze pies jest zestresowany, musi mieć dłuższa smycz i nie można go na niej szarpać ani nic. Gdy ona z nim pracuje to pies jest super idealny, potrafi na nią zwrócić uwagę i odbiec od innego psa bez zastanowienia, z nią nie rzuca się na smyczy jak zobaczy psa. Natomiast gdy ja usiłuje zrobić to samo co ona to mój pies wgl na mnie nie reaguje tylko zaczyna rzucać się na smyczy, ujadać i wyrywać się. :(
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

08 stycznia 2021, 09:39

Cześć. Musisz mu pokazać, że to Ty jesteś jego opiekunem. Stopniowo uczyć nowych komend, zachowań i nagradzać. To powinno pomóc. A przy behawioryście może to Ty powinnaś być chyba osobą wydającą polecenia, tak żeby pies się przyzwyczajał do ciebie, a nie do behawiorystki.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

02 lutego 2021, 10:34

Cześć!
Na naszym blogu znajdziesz ciekawy tekst Co warto wiedzieć o psim treningu? Dzięki niemu poznasz tajniki psiego szkolenia i znajdziesz klucz do jeszcze bardziej skutecznego porozumiewania się ze swoim czworonogiem.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-komunikowac-sie-z-psem/
Dzięki lekturze dowiesz się, jak wzbogacić Wasze wspólne treningi i naukę oraz jak wzmocnić u psa pożądane zachowania. Już teraz zapoznaj się z tajnikami psiego szkolenia i ciesz się posłusznym i oddanym czworonogiem!

Zapraszamy do lektury! :wink:
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość