Mały Agresor

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

tyciatrusia

21 lipca 2015, 07:44

Mam pewien problem z pieskiem - piesek jest agresywny (w stosunku do ludzi i innych psiaków).
Piesek został przygarnięty i na początku wszystko było ok.
Niestety po pewnym czasie zauważył, że jeśli jest agresywny ludzie się do niego nie zbliżają i wykorzystuje to na każdym kroku.
Czy ma ktoś pomysł co zrobić...?
Tomek Kasiak
Posty: 45
Rejestracja: 19 września 2015, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

10 października 2015, 17:24

może psi psycholog?
Raul7
Posty: 4
Rejestracja: 14 października 2015, 12:55
Lokalizacja: Płock

14 października 2015, 14:47

Piesek musi być zestresowany strasznie. Kiedy pies szczeka lub jest agresywny wobec innych wynika to zazwyczaj ze stresu, ze strachu. Podczas jego ataków nie można krzyczeć, ponieważ nakręcamy go jeszcze bardziej. Być może pies ma za mało aktywności? Organizuj mu dłuugie spacery, baw się w domu. Jednym słowem wymęcz go :) Pies zmęczony po zabawie to pies szczęśliwy. Warto też poprosić kogoś ze znajomych, żebyście spotkali się z nim i jego psem na jakimś alternatywnym terenie. Stopniowo oswajaj swojego psa z jednym obcym. Niech chociaż zaakceptuje obecność jednego, Zawsze to dobry start do poprawy takiego zachowania.
michal-doberman
Posty: 23
Rejestracja: 04 lipca 2013, 14:16
Lokalizacja: Głogów, Wrocław

21 października 2015, 08:48

polecam iść na lekcje do psiego behawiorysty, piesek potrzebuje profesjonalnego szkolenia, myślę, że nie dacie sobie rady z tym sami, zwłaszcza że pies jest nie wiadomo po jakich przejściach skoro jest adoptowany.
Daria76
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2015, 13:10

21 października 2015, 13:14

Również polecam udać się do specjalisty, mój pies też była kiedyś nerwowy ale to samo mu minęło po jakimś czasie.
tosticzek20
Posty: 2
Rejestracja: 30 października 2015, 09:10

28 grudnia 2015, 08:13

Dołączam się do poprzedników, pogadaj z behawiorystą
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość