labrador ciagle gryzie łapy i obgryza pazury

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

agatac

29 lipca 2010, 10:03

Witam moj pies ciagle liże łapy przednie i obgryza paznokcie strasznie przy tym mlaska i robi to w kazdej wolnej chwili i oczywiscie trwa to tak długo az sie na niego krzyknie.... byłam u weterynarza i stwierdził ze pies jest nerwowy i tyle... obciełam mu pazury ale problem jest dalej.
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

29 lipca 2010, 11:02

To może być na tle nerwowym - tak, jak nerwowi ludzie obgryzają paznokcie i wygryzają skórki, tak psy - wylizują i wygryzają łapy, dokonując samookaleczń.

Masz psa z rasy pracującej - musisz dać mu zajęcie fizyczne i umysłowe czyli pracę z przewodnikiem.

Zastanów się, ile w ciągu dnia ten pies ma zajęcia?
Czy ma wyznaczone jasne reguły i zna zasady i czy jesteście konsekwentni, i jednocześnie nie używacie wobec niego przemocy psychicznej albo fizycznej?

Musisz się zastanowić, co w życiu tego psa jest nie tak - nerwowa atmosfera w domu? zmiany w domu - ktoś się wyprowadził? ktoś się wprowadził? przeprowadzka?

Trzeba się też przyjrzeć diecie - co pies je, ile razy dziennie?

Podobny temat był już tutaj - poczytaj, tam udzielono mnóstwa dobrych rad:

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=9872

Chcesz pomóc psu - zmień i uporządkuj jego życie i daj mu pracę z przewodnikiem.
Awatar użytkownika
gambo
Posty: 32
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 21:01

27 sierpnia 2010, 21:50

Obcięcie pazurów nic nie da, lepszym rozwiązaniem byłoby zniechęcanie psa do ich obgryzania. Może np. posmarować je sokiem z cytryny lub czymkolwiek innym, byleby nie przypadło psu do gustu (uważaj, żeby nie było dla niego trujące :!: ). Inną opcją jest też zainteresowanie go czymś gdy widzisz, że zaczyna obgryzać. Wtedy zajmij go zabawą, powinno poskutkować :wink:

Inną sprawą jest, że (tak jak zostało napisane w poprzednim poście) labradory to psy pracujące, więc może Twój pupil ma za mało ruchu? Dla psa tej rasy miłym spędzeniem czasu będą na pewno psie sporty :D
Rafał4321

31 października 2018, 21:10

Mój podobnie, labradory są wrażliwe a niektóre podatne na uczulenia i grzyby. Trudno stwierdzić na co, czynników może być wiele. Oczywiście weterynarz, który przepisze mu tabletki - bo takie są a nie taki który będzie go faszerował sterydami. Z tą psychika tutaj myślę nie należy przesadzać.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość