Kundel ze schroniska

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ali1987
Posty: 2
Rejestracja: 22 stycznia 2017, 21:21

22 stycznia 2017, 21:43

Witam serdecznie. Chciałbym prosić o kilka porad związanych z wychowaniem psiaka ze schroniska. Mieszka on z nami od 2 tygodni. Nie znamy jego historii jednak wnioskujemy, że musiał mieć ciężką przeszłość ponieważ jest bardzo strachliwy. Bardzo lubi ludzi, każdemu daje się pogłaskać. Miał problem na początku z wejsciem do klatki schodowej czy do windy. Wchodził szybko prawie się czołgając. Ale do rzeczy. Pies ma dziwne zachowania szczególnie wobec innych psów. Widzi jakiegoś to bardzo mocno napina smycz i szczeka w niebogłosy, jakby mógł to rzuciłby się na niego. Jednak po chwili zaczyna się bać i zwyczajnie wskakuje na właściciela i łapkami się przytula, czy to do nogi czy do tułowia. Pies mnie broni? Boję się, że nigdy nie będę mógł go puscić bez smyczy bo zacznie się gryźć z innym psiakiem. Druga sprawa. Spacerując kiedy pies ciągnie (staramy się go tego oduczać) zatrzymuje się i czekam aż smycz bedzie miała luz, wtedy psiak ZAWSZE obiega mnie dużym łukiem dookoła i dopiero idzie do przodu przez co trzeba przekładać smycz lub obracać się dookoła. Nasz pupil ma też bardzo dużą potrzebę głaskania. Sam sobie wpycha mordkę pod rękę niezależnie co kto robi. Staje się to czasem mocno uciążliwe bo siedząc automatycznie pies domaga się pieszczot, niezezwalając nawet spokojnie zjeść. Kolejna sprawa to wchodzenie na łóżko do sypialni. Przyjęta jest żelazna zasada, że pies nie ma prawa wchodzić na łóżko, jednak w nocy czy nad ranem zdarza się, że wskakuje na wysokosci twarzy automatycznie nas budząc. Trzeba mu wtedy stanowczym tonem powiedzieć "zejdz" jednak czesto zdarza się tak, że trzeba lekko go odepchnąć, żeby zszedł (waży 24kg)
W jaki sposób można wyeliminować te zachowania? Każda porada będzie mile widziana :) pozdrawiam
tomek55
Posty: 5
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 11:42

27 stycznia 2017, 11:44

ja bym nie brał takiego psa
AniaZoo75

23 lutego 2017, 11:48

A ja zawsze podziwiam wielkie serca i jestem za adopcjami :) Sama mam dwie znajdy z lasu po przejściach, z którymi były i są różne "perypetie". Na Pani miejscu skontaktowałabym się z kimś "na miejscu" ( zoopsycholog, trener ) żeby udzielił paru wskazówek. Wydaję mi się, ze Psina bezwzględnie powinna przejść proces socjalizacji wtórnej, bo widać że ma problemy z osobnikami swojego gatunku etc. Jak również naukę podstawowego posłuszeństwa. Naprawdę proszę mi wierzyć, ze przez świadomą i konsekwentną prace z Psem - stosując oczywiście tylko metody NIEAWERSYJNE !!! - bardzo szybko można "dogadać się " z psem, pozwolić by zrozumiał nas i odczytywać jego Psi język. Warto. To bardzo inteligentne stwory ;) !!! W istocie czasami z Psiakami po przejściach...skrzywdzonymi...ze schroniska...:( , proces ten trwa nieco dłużej, ale nie traćmy nadziei i spokojnie, z cierpliwością i miłością pracujmy. Powodzenia !!! Pozdrawiam serdecznie.
Pepe_Samba
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2017, 08:52

23 lutego 2017, 21:42

A takie psy są wierne i kochane. Trzeba im tylko poświęcić trochę czasu i cierpliwości!!!!
ali1987
Posty: 2
Rejestracja: 22 stycznia 2017, 21:21

24 lutego 2017, 01:09

tomek55 rozumiem, że jeśli Twoje dziecko źle się zachowuje to straszysz je, że wymienisz na inne, lepsze?
Gość

25 lutego 2017, 10:29

Nie broni cię, on się boi. Zbyt mało danych, ale wygląda to na agresje lękową.
Ze smyczą, cóż może jak się zatrzymujesz uważa to za sygnał grożący i ci cs-uje?
Psa trzeba nauczyć, że jest czas z psem i bez psa. Odsyłajcie go na posłanie, to wy decydujecie, kiedy jest czas na zabawę i mizianie.
Skoro nie wchodzenie na łóżko to żelazna zasada, to jej przestrzegajcie konsekwentnie. W końcu się oduczy. Nie od razu Rzym zbudowano.
Zamiast szukać porad na forum, lepiej poszukać dobrego behawiorysty w waszej okolicy.
Krzysiekewa
Posty: 233
Rejestracja: 16 października 2016, 15:58

26 lutego 2017, 20:06

Może na forum jest jakiś behawiorysta ? Ale ciężko będzie wyeliminować takie zachowania psiaka , nawet pomimo dużego nakładu pracy . Pozwól mu spać na łóżku :wink:
martawex
Posty: 2
Rejestracja: 29 marca 2017, 13:53

29 marca 2017, 14:06

on się boi
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość