"Kopulowanie"- jak oduczyć?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Bousuq
Posty: 1
Rejestracja: 17 lutego 2011, 08:04

17 lutego 2011, 08:24

Witam serdecznie. Mam następujący problem.
Mam ponad rocznego Beagla płci męskiej, ponieważ ta rasa potrzebuje dużo ruchu wraz ze znajomą, która także ma Beagla( prawie 2 lata) umawialiśmy się w okresie letnim na wspólne spacery. Psiaki fajnie się bawiły przez całe wakacje. We wrześniu po ok. miesięcznej przerwie postanowiliśmy zrobić ostatni-zamykający sezon spacer. Niestety spacer wyglądał tak, że przez ponad 2 godziny dochodziło do "kopulowania". Prowodyrem był pies znajomej, lecz mój od razu podchwycił to i nie zostawał dłużny. Mieliśmy nadzieje, że to jednorazowy problem, lecz gdy postanowiliśmy zrobić spacer w grudniu i na początku stycznia sytuacja się powtarzała. Zawsze wygląda to tak samo, pies znajomej zaczyna, a mój nie zostaje dłużny.

Chcemy jak tylko wiosna przyjdzie wznowić spacery. Drodzy użytkownicy doradźcie jak oduczyć nasze psy "kopulowania".
mg
Posty: 536
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

17 lutego 2011, 17:26

Natychmiast przerwać takie zachowanie, np. słowem NIE albo EE!, zabrać psy i dać im inne zajęcie żeby odparowały np. siad, a potem spacer na smyczach tzw. równoległy, spokojnie, żeby się wyciszyły a nie nakręcały.
Kiedy się uspokoją - puszczacie je.
Jeden wyskok - NIE i odparowanie.
Jeżeli zaczyna takie akcje pies koleżanki, to nad nim trzeba przede wszystkim zapanować czyli pokazać mu, że takie zachowania nie przyniosą mu korzyści, ale utratę wolności i możliwości zabawy. A więc przy pierwszym "wskoku" na Twojego psa - natychmiast przerwać to, zabrać psy i wyciszyć.
Możecie też zorganizować im mądry spacer, bo bieganie i zabawa to tylko... zabawa. Macie beagle, a więc na pewno polubią tropienie - Was, zabawek, czy układanych specjalnie śladów albo agility z wykorzystaniem tego, co jest w parku - ławki, pieńki, slalom z tyczek patykowych itp.. A jak je mądrze zajmiecie, to nie będą się nawzajem na siebie wkręcać. :lol:
Gocha&Sasza
isabelle30
Posty: 3533
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

18 lutego 2011, 13:38

I wszystkie starania będa o kant d... potłuc w przypadku gdy pies ma podwyższony poziom testosteronu i to on rządzi całym jego życiem. Możesz wtedy życie poświęcic i nic nie wskórasz. Pozostaje tylko kastracja - na amen lub metoda chemiczna. Kopulacja zniknie wtedy błyskawicznie lub będzie juz tylko rzadkim epizodem
pianistka
Posty: 1249
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17
Kontakt:

25 lutego 2011, 21:36

Tylko niech wam do głów nie przyjdzie, żeby sobie pieski ulżyły to im przejdzie :!:
Wiecej dyscypliny i panowania nad psami może wyeliminować lub zmniejszyć problem.
ODPOWIEDZ