Kilka pytań dotyczących szkolenia psów

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

vistakril
Posty:1
Rejestracja:04 grudnia 2023, 11:36

04 grudnia 2023, 12:05

Mój pies (4-letni mieszaniec schroniska i wyżła) ciągle przewraca miskę z wodą i karmą, kiedy mnie nie ma. I wymyka się przez dziecięcą bramkę z kuchni do salonu, żeby poczekać, aż wrócę do domu.

Szczeka też na moich przyjaciół, kiedy przychodzą z wizytą, ale uspokaja się, gdy ich lepiej pozna.

Czy jest to tak proste, jak zdobycie dla niego uchwytu na naczynia, aby przestał przewracać miskę z jedzeniem/wodą? Robi to tylko wtedy, gdy nie ma mnie w domu omegle xender .

I jak zdusić to w zarodku, żeby przestał szczekać na moich przyjaciół. Nie gryzie ani nie zachowuje się agresywnie, a mimo to i tak się im poddaje.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

06 grudnia 2023, 19:46

Dzień dobry!
W przypadkach niechcianego zachowania pupila, czy to przy właścicielu lub podczas jego nieobecności warto zasięgnąć rady u behawiorysty zwierząt. Należy mieć jednak na uwadze, że korekta zachowania będzie wymagać dużo cierpliwości. Konsekwentnie prowadzony trening może jednak pomóc w opisanej sytuacji.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
irynakrvic
Posty:2
Rejestracja:14 grudnia 2023, 15:36

14 grudnia 2023, 15:45

vistakril pisze:
04 grudnia 2023, 12:05
Mój pies (4-letni mieszaniec schroniska i wyżła) ciągle przewraca miskę z wodą i karmą, kiedy mnie nie ma. I wymyka się przez dziecięcą bramkę z kuchni do salonu, żeby poczekać, aż wrócę do domu 13 karmic debt.

Szczeka też na moich przyjaciół, kiedy przychodzą z wizytą, ale uspokaja się, gdy ich lepiej pozna.

Czy jest to tak proste, jak zdobycie dla niego uchwytu na naczynia, aby przestał przewracać miskę z jedzeniem/wodą? Robi to tylko wtedy, gdy nie ma mnie w domu.

I jak zdusić to w zarodku, żeby przestał szczekać na moich przyjaciół. Nie gryzie ani nie zachowuje się agresywnie, a mimo to i tak się im poddaje.
Jeśli nie masz czasu dla swojego psa, polecam profesjonalistę.
Czteroletni pies nie jest już szczeniakiem.
anniesteuber
Posty:1
Rejestracja:08 maja 2024, 06:34

08 maja 2024, 06:36

Możesz rozważyć dostarczenie mu zabawek interaktywnych lub ukrycie smakołyków w specjalnych zabawkach, aby go zająć i zapobiec nudy.
Hello Neighbor
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość