Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

winterfan
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 22:23

19 stycznia 2016, 22:26

Jak reagować na prawie regularne demolowanie mieszkania przez 8mc sunie? Nie bijemy jej oczywiście ale tłumaczenie "nie wolno" działa na 1 dzień max, pozniej pies wchodzi na parapety, szafki, gryzie kable itp. Ze względu na pracę niestety sporo godzin spędza sama.
doradcatomasz
Posty: 2
Rejestracja: 22 stycznia 2016, 08:58

22 stycznia 2016, 09:38

Moim zdaniem najważniejsze jest profesjonalne podejście do tematu treningu z psem. U mnie wyglądało to tak, że pies szczekał pod drzwiami jak tylko oddaliłem się z pola jego widzenia. Trwało to dość długi czas, ja byłem zmęczony całym tym cyrkiem codziennie rano, gdy po spacerze wychodziłem do pracy a Kalos zostawał sam w domu. Myślę, że najważniejsze jest zatem samozaparcie w treningu i jak ktoś poniżej pisał - dobre efekty są, gdy pracuje się z psem i stopniowo wydłuża czas, w kiedy pies jest sam w domu. Pomocne jest również zastosowanie specjalnej obroży antyszczekowej, oczywiście w naprawdę trudnych przypadkach, która miała znaczący wpływ na korygowanie niechcianych zachowań u mojego psa, bez wyrządzania mu jakiejkolwiek krzywdy - przed jej użyciem warto to jednak skonsultować z kompetentną osobą.
Dobra obroża antyszczekowa to niemały wydatek, ale jednak wart uwagi. Aktualnie na stronie sprawdzonego producenta trwa konkurs, w którym do wygrania są świetne sprzęty do treningu z czworonogiem:xxxxxxxxx
kub_ala
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2016, 13:31

09 lutego 2016, 13:44

Mój znajomy ma owczarka niemieckiego, który nie może zostawać sam w domu. Kiedyś wyskoczył z pierwszego piętra, gdy zostawili go samego w domu (na szczęście nic mu się nie stało). Z moim psem nigdy nie miałem takich problemów, tylko że mieszkam w domu jednorodzinnym. Jak ktoś mieszka w bloku, może być problem, ze względu na sąsiadów :P
bezaczekoladowa
Posty: 1
Rejestracja: 16 marca 2016, 18:44

16 marca 2016, 18:49

wasze rady były bardzo pomocne dla mojego 3 miesięcznego labradora :)
lawo
Posty: 4
Rejestracja: 21 marca 2016, 09:05

02 kwietnia 2016, 03:33

Można mu dawać określone nagrody za to, jak zostanie sam w domu
kinia123
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 12:07

03 kwietnia 2016, 12:25

Według mnie pies musi mieć swoje bezpieczne miejsce w twoim mieszkaniu jak na przykład swój mały domek lub legowisko. Myślałaś o tym? w tym sklepie xxxxxxxxxxxx mają takie akcesoria, wejdź i pooglądaj sobie a nóż coś ci wpadnie w oko.
Edna_89

29 maja 2016, 19:39

jest taki gadżet jak petcube, pozwala na "interakcje" ze zwierzakiem kiedy nie ma Cię w domu, przez telefon
oficjalny filmik: https://www.youtube.com/watch?v=RlFVx-grsqY
nie wiem czy to nauczy zwierzaka zostawania w domu, ale powinno rozwiązać chociaż część problemów ;)
ewolar
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2016, 09:10

24 października 2016, 09:53

Witam forumowiczów. Od 4 miesięcy mamy w domu roczną sunię. Dizi została nam oddana. W poprzednim domu przebywała praktycznie zawsze z kimś w domu. U nas przez jakiś czas również, ale teraz musimy na kilka godzin , nie codziennie ją zostawić. Niestety od pewnego czasu ma objawy lęku separacyjnego. Można powiedzieć destrukcyjnego. Pozostawione w jej zasięgu drewniane i plastikowe przedmioty dosłownie "wybuchają". Ma zostawiany włączony telewizor, kości lub gryzaki, Ma też specjalne zabawki, które dostaje tylko jak nas nie ma . W domu zostaje z nią kot i królik :). Mimo to gryzie co jej wpadnie w "paszcze" Może jakieś podpowiedzi?
Harda1

07 listopada 2016, 13:24

Proponuję nauczyć psa zostawania w klatce, tak, aby pies uznawał ją za swoje bezpieczne miejsce.
Tutaj jest opisane jak to zrobić :)

http://dwapsyimy.blog.pl/2016/01/27/jak ... do-klatki/
danuttata
Posty: 3
Rejestracja: 09 listopada 2016, 19:03

11 listopada 2016, 14:05

Dokładnie, jak takiego czegoś się nauczy to raz dwa przyzwyczai się do takiej sytuacji.
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

04 lutego 2021, 07:57

ewolar pisze:
24 października 2016, 09:53
Witam forumowiczów. Od 4 miesięcy mamy w domu roczną sunię. Dizi została nam oddana. W poprzednim domu przebywała praktycznie zawsze z kimś w domu. U nas przez jakiś czas również, ale teraz musimy na kilka godzin , nie codziennie ją zostawić. Niestety od pewnego czasu ma objawy lęku separacyjnego. Można powiedzieć destrukcyjnego. Pozostawione w jej zasięgu drewniane i plastikowe przedmioty dosłownie "wybuchają". Ma zostawiany włączony telewizor, kości lub gryzaki, Ma też specjalne zabawki, które dostaje tylko jak nas nie ma . W domu zostaje z nią kot i królik :). Mimo to gryzie co jej wpadnie w "paszcze" Może jakieś podpowiedzi?
Witaj! Tak jak forumowicze pisali wcześniej - wszystko powoli. Najlepiej przyzwyczajać pieska najpierw do krótkich nieobecności. Takie zachowania będą pomocne jeśli chcesz żeby pies zostawał sam na dłużej. Spróbuj opuszczać na chwile dom/mieszkanie, zostawiając czworonoga samego. Później wracaj i stopniowo wydłużaj ten czas.
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

09 lutego 2021, 09:22

Ma ktoś z Was kamery w domu/mieszkaniu? Jak się sprawdza ten system zabezpieczenia? Same kamery czy jakiś zestaw audio także? Szukam rozwiązania. Muszę zostawić psa na kilka godzin w domu samego, ale boję się jego reakcji. Wiem że z czasem się przyzwyczai, ale kluczowe są te początkowe dni...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość