Jak nauczyc jakiejs komendy owczarka niemieckiego ?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ola0325
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2011, 21:45

18 maja 2011, 08:58

A czy Nika mogla by nawiazac znajomosc z malym kociakiem, bo moi rodzice beda brli kotka i czy moze jakos daloby rady zeby ten kociak jakos pomogl w dobrowadzeniu Niki do " normalnosci" .
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

18 maja 2011, 15:10

Co do kotka - różnie bywa, czasem jest miłość od pierwszego wejrzenia, czasem zwierzaki muszą się "dotrzeć", a czasem nie lubią się. Jeśli Nika nie ma kontaktu z różnymi zwierzakami na co dzień to może próbować polować na kota - ale nie musi.

Kliker - tak, ja też go używam w pracy z psami, jednak trzeba zobaczyć jak pies na niego reaguje, bo niektóre się go na początku boją ( nowy, dziwny dźwięk).
No i trzeba go uwarunkować - najlepiej na pochwałę i jedzenie.
Czyli np. mówisz imię psa NIKA - czekasz aż spojrzy na Ciebie albo pomagasz jej smakołykiem, kiedy spojrzy nawet na sekundę KLIK, DOBRA NIKA i smakołyk.

Przy klikerze trzeba być bardzo precyzyjnym bo kliker jest jak hm... migawka aparatu fotograficznego, klika się dokładnie w momencie, kiedy pies robi to, o co nam chodzi - dużo filmików na ten temat znajdziesz na YouTube, np. wpisz sobie "kikopup", dziewczyna fajnie szkoli psy właśnie używając klikera :D

Spróbuj - zobacz jak Nika zareaguje.
ola0325
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2011, 21:45

25 maja 2011, 17:50

Z kotem Nika miala kiedys kontakt, i nawet nic mu nie robila, jedynie ganiali sobie oboje po pomieszczeniu ( kot jest naprawde niesamowity chuligan). Mysle ze powinna sie z nim dogadac , bo jako tako nie gania za zwierzetami ( wyjatkiem sa wrony), wiem bo mam swinke i jak czasami puszczam ja na trawnik gdy Nika chodzi to nie zwracala na nia uwagi ( chociaz niewiem jak teraz, bo bardziej sie interesuje co sie dzieje do okola niej , oczywiscie dzieki twoim radom)
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

04 września 2020, 11:49

Mój owczarek niemiecki w ostatnim czasie zaczął wychodzić sam za bramę. Jak był mniejszy to nie było z tym problemu, teraz (ma 8 miesięcy) gdy brama jest otwarta to od razu wychodzi. Nagrody i smakołyki to odpowiedni sposób żeby go tego oduczyć?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość