Jak karać psa za to, że załatwił się w domu?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

suzana
Posty: 7
Rejestracja: 24 listopada 2010, 17:55

01 grudnia 2010, 14:09

zaczęłam zagradzać łóżko córki, to sunia zaczęła na nasze łoże robić kupę... :? robi to jak nikogo nie ma w domu. Siku robi do łazienki, a kupę musi koniecznie na jakichś wysokościach... Dziwne zachowanie...
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

01 grudnia 2010, 14:38

Niestety Nickol pies to nie człowiek i vice versa. Pies doskonale rozumie człowieka. Człowiek rzadko kiedy właśnie dlatego że "specjaliści" daja takie wspaniałe rady. Dla psa człowiek szarpiący go za kark to nie matka karcąca za złe zachowanie tylko tyran innego gatunku
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

04 grudnia 2010, 21:50

Suzana, ale przecież sunia wcześniej też tak robiła:
jak nas dłużej nie ma, kilka godzin, to wchodzi też na nasze łóżko(moje i męża wspólne) i tam się załatwia, tak jakby na złość robiła.
Psy preferują pewne podłoża, jeżeli tego się nauczyły.
Kanapy są miękkie, w przeciwieństwie do podłogi.
Ja bym jej w ogóle uniemożliwiła wchodzenie na jakiekolwiek meble, natomiast chwaliła jak nie wiem co za załatwienie się na podłodze, a jeszcze lepiej - na wyznaczonym miejscu.
Nie masz pokojów, ale przecież wychodząc z domu możesz jej jakoś zagrodzić wejście do pokoju i zostawić do dyspozycji tylko przedpokój, kuchnię i łazienkę. Jeśli nie barierkami dla dzieci, to np. wywróconymi krzesłami. Kombinuj. Musisz ją przechytrzyć :wink:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

05 grudnia 2010, 00:31

Gdy Brutus był mały i bałam się obgryzania mebli zostawiałam mu właśnie tylko kuchnię, przedpokój i łazienkę. A nie mam drzwi do pokojów. Zrobiłam zapory ze sklejki, przyczepiane do ściany za pomocą rzepa samoprzylepnego (do kupienia w pasmanterii). Nie miał tam dostępu. Zawsze to jakiś pomysł na zagrodę.
suzana
Posty: 7
Rejestracja: 24 listopada 2010, 17:55

20 grudnia 2010, 22:51

Przechytrzyłam sunię i zastawiam łóżka czym się tylko da :D W tej chwili załatwia się tylko do łazienki, bardzo rzadko w inne miejsca ale wiem, że jak nas nie ma to kombinuje jak wejść na wyrka, bo widzę poprzesuwane "zastawki" :)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

28 kwietnia 2022, 15:19

Witaj!
Wychowanie psów to obowiązek każdego właściciela. Ma to wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie. Każdemu z nas powinno zależeć na tym, aby psy były nie tylko dobrze zadbane i zaopiekowane, ale także aby zachowywały się one w akceptowalny sposób. Warto zatem przyłożyć się do tego, jak ta tresura wygląda.
Jeśli szukasz miejsca czy źródła informacji na temat prawidłowej tresury pod kątem załatwiania swoich fizjologicznych potrzeb możesz zerknąć na naszrgo bloga. W jednym z poradników opisywaliśmy, jak oduczyć psa sikania w domu.
https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-odu ... ia-w-domu/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość