gryzienie przedmiotów przez psa

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kondziuu
Posty:1
Rejestracja:19 lutego 2024, 09:52

19 lutego 2024, 11:06

Dzień dobry,
zasięgam opinii już na różnych forach. Mój pies bokser w kwietniu kończy rok. Zębów mleczaków już nie ma a mimo to wybiera sobie konkretne przedmioty do gryzienia. Potrafi wyciągnąć czapkę z torby nawet jeśli jest bardzo głęboko. Olewa tak naprawdę inne rzeczy z torby czy samą torbę. Dzisiaj spodobały się mu na przykład moje słuchawki. Nie gryzie on typowo mebli czy butów. Wybiera on sobie losowo przedmioty z życia. Nie jest to wina wydaje mi się zostawania samemu czy zwyczajnie dużej ilości energii. Ponieważ on potrafi jakąś rzecz sobie przywłaszczyć nawet jak spuścisz z niego oko na 10 minut. A z drugiej strony po intensywnej zabawie na przykład ze mną i psem sąsiadów również potrafi zacząć gryźć jakąś rzecz. Nie może narzekać na brak zabawek bo ma dla mnie ich nadmiar. Również i je gryzie więc wie co powinien gryźć. Dodatkowo wie, że postępuje niewłaściwie bo jak zostanie złapany nawet bez powiedzenia "co zrobiłeś" od razu ucieka do innego domownika. Czy ma ktoś jakieś pomysły jak zachęcić go do gryzienia tylko zabawek? Nie szukania potencjalnego przedmiotu do gryzienia?
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

19 lutego 2024, 18:18

Witamy,
Sądzimy, że warto zasięgnąć pomocy u behawiorysty lub trenera psów. Skoro problem nie leży w braku zabawek, nieradzeniu sobie z samotnością ani zachowaniami destrukcyjnymi, najlepszą opinie dostanie Pan u profesjonalisty w zakresie psiego wychowania.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości