Dom/Posłuszeństwo Szkolenie dorosłego psa

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kreinafine2
Posty: 2
Rejestracja: 01 czerwca 2020, 19:02

03 października 2021, 17:34

Mój chłopak i ja wczoraj przyjęliśmy mieszankę chihuahua/pomorskiej/itp. i jak dotąd jest dobrym psem. Wszędzie za mną chodzi... co jest problemem. „Zostań” nic dla niego nie znaczy. Nie umie siedzieć, leżeć ani nic. Na szczęście nie jest zbyt hałaśliwy ani nic takiego. Bardzo cicho.

Ma też problemy z nocnikiem. Po prostu idzie, kiedy ma na to ochotę. Gorzej, jeśli się boi (mój chłopak ma większego psa, który jest teraz trochę zazdrosny). Myślę, że większość czasu spędzał na świeżym powietrzu, zanim go złapaliśmy. Rodzina, od której go otrzymaliśmy, spędzała czas na zewnątrz. On też był brudny (och, pchły. My jednak to robimy). https://100001.onl/

Jakieś porady dotyczące szkolenia półtorarocznego psa? Wiem, że często jest uważany z a szczeniaka, dopóki nie skończy 2 lat, ale myślę, że psychicznie jest w pełni rozwinięty. https://1921681254.mx/

Poza tym nie został jeszcze naprawiony, jeśli to coś mówi.

Jakakolwiek rada?
Ostatnio zmieniony 08 października 2021, 13:21 przez kreinafine2, łącznie zmieniany 1 raz.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 października 2021, 08:00

Witaj!
Wychowanie i odpowiednie szkolenie psa to nie lada wyzwania, z którym mają trudność zarówno doświadczeni opiekunowie zwierząt, jak i ci początkujący ;).
Jedno jest pewne, ucząc swojego psa konkretnych, akceptowalnych zachować, musisz przede wszystkim być konsekwentna i wytrwała. Dzięki tym cechom osiągnięcie celu będzie nie tyle prostsze, co szybsze i przyjemniejsze.
Jeśli potrzebujesz konkretnych wskazówek - zajrzyj na naszego bloga. Znajdziesz tam poradnik Co warto wiedzieć o psim treningu?, z którego dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz na tym etapie.

Zapraszamy do lektury!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-o-psim-treningu/
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość