Dlaczego zaszła taka zmiana... jak go oduczyć tego ?? - mocz

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

13 grudnia 2005, 15:14

Witam ponownie ! Mnie ten problem nie przeszkadza ale niesty rodzicom:
Mój ratlerek ma już prawie 2 latka. Gdy był mały to nie było żadnego problemu z niesikanie w domu. Niesty teraz gdy przyszła zima to Chico w nocy, gdy nikt nie widzi sika na kanape i na dywany. Nie wiem jak go tego oduczyć gdyż w nocy wszyscy śpią. Ma już tak chyba od 2 miesięcy. Z zimna to raczej nie jest bo Chico ma ubranko w którym w dzień śmiga po polku. Wychodzę z nim do 5 razu dziennie na spacery około 30 - 40 minutowe. Więc chyba nie jest to związane z zarzadkim wychodzeniem. Po raz ostatni na dzień wychodzę z nim o godzinie mniewięcej po 19.00 ponieważ tak jest nauczony. Nie pije zbytnio dużo. Rano wychodzę z nim około 6.00 - 7.00 - tak również był od małego przyzwyczajany. Jak wspomniałam wcześniej do późnej jesieni nie było takiego problemu. Chico nie ma żadnego problemu z załatwianiem się, jest zdrowy jak ryba. Nie wiem dlaczego zaszła taka zmiana. Przez karmę to raczej także nie jest bo karmię go karmą royal canin mini sensible, lub dla yorków, lub dla dorosłych psów małych ras i jak dotąd nigdy nie boło z nim żadnego problemu zdrowotnego. Proszę mi odpowedzieć: jakim łatwym, domowym sposobem mogłabym go tego oduczyć oraz dlaczego zaszła taka zmiana ??? Dodam jeszcze, że Chico tylko sika w domu, kupke naszczęście robi na dworzu. Przez całą noc wysiusia się tylko jeden raz.
Awatar użytkownika
Olinka
Posty: 11
Rejestracja: 18 października 2005, 23:00

13 grudnia 2005, 16:51

ja mam podobny problem z jednym z moich psiaków (pies przybył do nas jako dorosły a w zasadzie stary więc nie wiem czy to nie kwestia jakiegoś nawyku - złego wychowania) ale ja poradziłam sobie z tym problemem - wychodzę na spacer w ciągu dnia ok 5 razy a w nocy ostatni raz idę na spacer ok 23 - ciej.podobny problem miała też kolezanka z roczną suńką i też sobie poradzili w ten sposób - i stopniowo wydłużali ten czasm tak ze ostatni spacer robią ok 22 - giej.19 - ta na ostatni spacee to dość wcześnie...
Zagli

27 marca 2006, 12:04

Ja tez mam problem z siusianiem u ratlerka (ma 2,5 roku)
Kolega vet polecil mi karcenie go szeleszczaca gazeta i lekkie uderzenia po glowie,to podobno najbardziej upokazajace dla psa i jesli zrobimy to w odpowiednim momencie moze kojarzyc ten "bol" z moczem na podlodze.
U mnie problem prawie zniknal,prawie...

Moja propozycja po polozenie poslania w miejscu w ktorym siusia,pies nie powieniem zalatwiac sie tam gdzie ma legowisko a tym samym moze przestac w domu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość