Ataki dużego psa na małego w domu

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Bea3
Posty: 2
Rejestracja: 27 lipca 2021, 08:02

27 lipca 2021, 08:30

Dzień dobry,
Mam dwa psy, ok 4,5l w typie karelskiego psa 37 kg, uratowanego jako szczeniaka z worka w górach i 4l kundla w typie jamnika ok 10kg, uratowanego od utopienia jako szczeniaka. Psy chowały się razem, rządzi duży, ale mniejszy też chce dominować. Były kłótnie o zasoby, ale przez 4 lata było w miarę ok. Od dwóch dni dużemu odbiło i co jakiś czas rzuca sięz agresją na małego i gryzie, bez rozdzielenia zagryzłby go. Mały nie wie już gdzie ma się w domu schować. Po każdym rozdzieleniu duży okazywał agresję do męża, więc na kilka chwil izolowaliśmy go na balkonie, żeby ochłonął. Po wpuszczeniu do domu, wyraźnie szuka zaczepki u męża, pokazuje kły i warczy spięty i gotów do ataku. Tylko przy mnie się jakoś wycisza. Nie wiem co robić. Mąż w desperacji uznał, że jest zbyt groźny i chce go uśpić. Pomóżcie!
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 października 2021, 08:03

Cześć!
Bardzo ważna tutaj jest odpowiednia tresura psów i nauczenie ich konkretnych zachowań. Na naszym blogu znajdziesz szereg artykułów na ten temat. Szczególnie polecamy poradnik Co warto wiedzieć o psim treningu?. Z niego dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat psiego treningu i tego, jak powinien on przebiegać.

Koniecznie zajrzyj do nas!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-o-psim-treningu/
Zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość