"Agresywny szczeniak"

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

dm_s2019
Posty: 1
Rejestracja: 16 lipca 2019, 23:27

16 lipca 2019, 23:50

Mam w domu 3.5 miesięcznego szczeniaka. Zdecydowanie mnie traktuje, jak swoją "mamusię". Nigdy na mnie nie szczekną, nie warkną, kiedy zabierałam mu kość, czy piłkę po zabawie. Ale ostanio jeden z domowników, próbował zabrać mu tę kość i zaczą na niego warczeć. Następnie po ok. 5 min. próbował go pogłaskać i sczeniak zaczą na niego warczeć i szczekać (próbując go ugryźć), a chodziło tylko o pogłaskanie.
Czy to obiawy agresji? Co oznaczają takie reakcje młodziutkiego psa? Jak temu zapobiec?

Pozdrawiam :-)
annabell18
Posty: 1
Rejestracja: 13 listopada 2019, 13:41
Lokalizacja: Szczecin

13 listopada 2019, 13:45

W przypadku małego szczeniaka ciężko określić, czy to tylko jednorazowe zachowanie, czy podłoże agresji. Warto obserwować jego zachowanie i tresować pod względem reagowania na innych.

_________________________________________
HannaKrupa
Posty: 1
Rejestracja: 08 listopada 2019, 14:59

14 listopada 2019, 12:21

Teraz musisz dużo czasu poświecić na obserwacje, czy to było to jednorazowe czy raczej początki czegoś większego. Potem podziel się tym z nami i postaramy się coś doradzić.
Pozdrawiam
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

08 stycznia 2021, 09:22

dm_s2019 pisze:
16 lipca 2019, 23:50
Mam w domu 3.5 miesięcznego szczeniaka. Zdecydowanie mnie traktuje, jak swoją "mamusię". Nigdy na mnie nie szczekną, nie warkną, kiedy zabierałam mu kość, czy piłkę po zabawie. Ale ostanio jeden z domowników, próbował zabrać mu tę kość i zaczą na niego warczeć. Następnie po ok. 5 min. próbował go pogłaskać i sczeniak zaczą na niego warczeć i szczekać (próbując go ugryźć), a chodziło tylko o pogłaskanie.
Czy to obiawy agresji? Co oznaczają takie reakcje młodziutkiego psa? Jak temu zapobiec?

Pozdrawiam :-)
Cześć.
Tak jak ktoś już pisał, takie jednorazowe zachowanie ciężko sklasyfikować jako objaw agresji lub nie. Przy takim małym psie warto zadbać o to, aby zaznajomił się i nauczył się bawić z innymi domownikami. To pozwoli uniknąć w przyszłości takich niepożądanych zachowań.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość