Agresja wobec właściciela

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Magdalena2401
Posty: 1
Rejestracja: 27 marca 2021, 22:18

27 marca 2021, 22:21

Dzień dobry, mój problem dotyczy psiaka którego mam od roku, jest to mieszaniec maltańczyka i shi tzu. Pies z dużym temperamentem, taki adhd😎😁😁 biegamy codziennie, bawi się z 11 letnim synem, radosny psiak. Wszystko się zmienia kiedy ktoś nas odwiedzi. Była u nas kuzynka z synem, nie odstępował dziecka ani na krok, chłopiec ma 13 lat, ignorował moje polecenia nie pozwalał zbliżyć się do chłopca, reagował wybiórczo na polecenia jego. Kiedy mąż próbował dotknąć psa który jak przyklejony chodził z chłopcem psiak rzucił się na męża i dotkliwie go pogryzł. Druga sytuacja analogiczna zdarzyła się wczoraj kiedy odwiedziła mnie koleżanka pies nie odstępował jej na krok, warczał na nas, siedział koło nas kiedy wyciągnęłam do niego rękę żeby go pogłaskać pogryzł mnie, mam dziury w rękach nie mogę nią ruszać. Pies mimo że koleżanka poszła nadal warczy na domowników. Nie mam pojęcia skąd takie zachowanie. Może ktoś coś mi podpowie
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

16 lipca 2021, 09:00

Witaj!
Agresywne zachowania u psów to rzecz, nad którą należy pracować już od samego początku. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego i akceptowalnego zachowania zwierzaka. Jeśli nie radzisz sobie z tymi objawami lub nie wiesz co może być ich przyczyną warto skorzystać z pomocy behawiorysty.
Na naszym blogu znajdziesz poradnik dotyczący agresji u zwierząt.

Zapraszamy do lektury! :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/agresja-u-psa-skad-sie-bierze-i-jak-sobie-z-nia-radzic/
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość