Agresja dominujacej suczki wobec innych psów w domu.

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ennndi
Posty: 1
Rejestracja: 12 października 2018, 16:27

12 października 2018, 16:37

Witam serdecznie!
Zwracam się do Państwa z zapytaniem, jak poradzić sobie z agresją suczki wobec innych psów.
Sytuacja wygląda tak, że u moich rodziców od 6ciu lat są dwie siostry kundelkowate. Jedna wyraźnie stara się dominować tą drugą i jej to wychodzi. Ogólnie jest skłonna do agresywnych zachowań. Z racji jej usposobienia gdy odwiedzam to miejsce z naszą 2 letnią suczką musimy je separować od siebie. Bo o ile z tą potulniejszą nasza psina się dogaduje, tak ta druga agresywna dosłownie ostrzy sobie kły gdy widzi naszą przez szybę. Także sytuacja w której dochodzi do spotkania w 90 procentach zakończyła by się krwawo.
Chciałbym się dowiedzieć jak mogę oduczyć agresywną siostrę takich zachowań, żeby umożliwić im spędzanie czasu we trójkę. Dodam że psy u rodziców są w większości dnia na podwórku gdzie ich głównym zajęciem jest obszczekiwanie wszystkiego co za ogrodzeniem itd. Agresywna suczka nie miała żadnych złych doświadczeń z innymi psami, nie była pogryziona, nic z tych rzeczy. Od małego wychowana w domu, na podwórku itd. Bardzo proszę o pomoc jak ją ujazmić. Dzięki i pozdrawiam!
    Grześ00
    Posty: 1
    Rejestracja: 30 października 2018, 21:53

    30 października 2018, 21:57

    Poważna sprawa, zdecydowanie nie można tego bagatelizować. Może udaj się do psiego behawiorysty, na pewno Tobie (Wam) pomogą. Polecam specjalistów z xxxxxxxxxx zakaz reklamy są naprawdę skuteczni. Powodzenia! :wink:
    psinka1
    Posty: 50
    Rejestracja: 01 października 2010, 08:40

    08 lutego 2019, 08:52

    Ja taką sytuację miałam przez 8 lat.Była wojna =kundelek : owczarek.Wiadomo kto wygrywał.Potem już tyko było separowanie aby kundelek nie stracił życia.Na szczęście miałam możliwość separowania suk.
    ODPOWIEDZ
    • Informacje
    • Kto jest online

      Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość