2 gryzące się samce

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Anulka
Posty: 2
Rejestracja: 18 czerwca 2021, 07:26

18 czerwca 2021, 08:06

Witam,

Mamy dwa 4 letnie pieski typu ratlerek- Mikuś i Tofik. O ile Mikuś jest "normalnym" psem, tak Tofik jest nieco inny: nie ma na zewnątrz jajek, u tylnych łap ma po 7 pazurów.
W Tofiku od jakiś dwóch lat jest więcej agresji, w szczególności gdy ja jestem w pobliżu- bo chce mnie przed wszystkimi bronić. Jak jest w pokoju, nikt nie może wejść do pokoju, bo od razu warczy i pokazuje zęby- do tego dało się jakoś przyzwyczaić.
Wcześniej też się łapały ale to były incydenty raz na 2-3 tygodnie. Teraz od 4 dni praktycznie walka jest cały czas- psy się tylko spojrzą na siebie i od razu przystępują do walki. Od wczoraj z obawy, że w końcu coś sobie zrobią trzymamy je oddzielnie od siebie. Nie mamay pojęcia co było przyczyną takiego konfliktu.
Weterynarze mówią o jedynym wyjściu jakim jest kastracja obu piesków. W przypadku Tofika najpierw trzeba zrobić USG by zobaczyć gdzie jajka są usytuowane i czy wogóle je ma.
Czytała że przez ten problem pies może mieć w sobie więcej hormonów co powoduje w nim zmorzona agresję.
Czy ta kastracja w tym przypadku napewno pomoże? Czy oby jej nie pogorszyła.....

Od kilku dni zycie u mnie w domu kręci się wokół psów- co robi sie już trochę chore.
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

18 czerwca 2021, 20:58

A konsultowałaś się z innym weterynarzem? Może inna opinia coś mogłaby wnieść?/
Anulka
Posty: 2
Rejestracja: 18 czerwca 2021, 07:26

21 czerwca 2021, 07:11

iz4a pisze:
18 czerwca 2021, 20:58
A konsultowałaś się z innym weterynarzem? Może inna opinia coś mogłaby wnieść?/
Tak, drugi weterynarz powiedziałaś to samo- kastracja
Z jednym na kastracje idziemy już w środę, drugi najpierw w czwartek będzie mieć USG, by by odnaleść jajeczka.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

24 czerwca 2021, 07:55

Jądra znajdujące się poza moszną są bezwzględnym wskazaniem do ich usunięcia, istnieje wiele powikłań związanych z takim faktem, są to między innymi nowotworzenie, przewlekłe stany zapalne w okolicy, w której się znajdują, skręty jąder, zaburzenia w produkcji hormonalnej. Kastracja pomoże w obniżeniu stężenia hormonów odpowiedzialnych za poziom agresji u psa, ale jeżeli precedens trwa już 2 lata u psa mogły się już wykształcić agresywne zachowania odruchowe związane z jego psychiką, a nie tylko z pobudzeniem hormonalnym i być może sam zabieg nie unormuje jego zachowania i będzie potrzebna interwencja behawiorysty.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość