Niewydolność nerek i zespół Cushinga

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Anna880313

14 lutego 2020, 16:50

Witam Panie Doktorze. Bardzo prosze o pomoc. W grudniu u mojego 12letniego Tobiego zdiagnozowano przewlekłą niewydolność netek, stan byl dość krytyczny, ale udało nam sie z tego wyjść. Obecnie wyniki mocznika są na poziomie 65 a kreatynina w okolicach 1, 9 ale nerki są dosc mocno zniszczone a lewa na dodatek bardzo mala jakby w atrofii. Żeby tego bylo malo teraz zdiagnozowano u Tobiego zespół Cushinga i zaproponowano leczenie Vetyrolem ale czytalam opinie i skutki uboczne i wiem ze ten lek jest przeciwskazany w niewydolności nerek! Mój weterynarz twierdzi ze za bardzo nie ma w czym wybierac w jego przypadku a metod leczenia Cushinga jest niewiele. Ja nie wiem co robic bo pies jest w dobrej formie i oprocz wzmożonego pragnienia i zwiekszonego siusiania nic mu nie dolega. Wyniki są calkiem ok oprocz fosfatazy zasadowej ktora wynosi 607. Profilaktycznie zazywa suplementy na nerki i wątrobe oraz cardisure i theospirex bo boryka sie ze zwęzeniem tchawicy ale to też szczególnie mu nie dokucza. Czytałam rózne opinie i artykuły naukowe i spotkalam sie nawet z opinią ze poki psu zespół Cushinga nie dokucza to nie nalezy wprowadzac leczenia, wiem ze ta choroba niszczy caly organizm, ale jestem tez swiadomo faktu ze Tobi z takimi nerkami tez dlugiego zycia juz miec nie bedzie, a boje sie ze ten lek zniszczy je jeszcze szybciej, dlatego zastanawiam sie czy w ogole rozwazac wprowadzenie Vetyrolu czy pozwolic Tobiemu cieszyc sie narazie życiem w dobrej formie. Bardzo prosze o opinie
Pozdrawiam Anna
ODPOWIEDZ