Rzadka kupa u 6 m-cznego buldoga francuskiego od zawsze

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
MonikaNola
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2020, 10:56

15 stycznia 2020, 11:08

Panie Doktorze, bardzo prosze o pomoc i poradę, bo moi weterynarze chyba nie mają pomysłu:
Mam 6 m-czna suczkę, z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicnym, jest u Nas od 9go tygodnia i wlasciwie od początku jej kupa jet rzadka, smierdząca, ale od poczatku,... Pies pojawił sie u Nas we wrzesniu, karma Royal Canin Mini, potem Junior, kupa rzadka, smierdząca, pażdziernik - weterynarz, rozpoznaie w kale lambli- giardia, leczenie przez 5 dni tabletki, poprawa chwilowa, kupa twardawa, mozliwosc pozbierania, brazowa, zmiana karmy na Exclusion Intensilna mokra i sucha,po tygodniu sytuacja robi sie z dnia na dzien gorsza, kupa rzadka, czesta - do 10 razy na dobe nawet w nocy, jakby wystrzeliwała z psa, az do grudnia kiedy pojawia sie swieza krew na końcu wypróżniania, weterynarz - antybiotyki w zastrzykach, przez 4 dni, karma Royal Canin Hypoallergenic, wyczyszczone gruczoły przy odbycie, po karmie kupa bardzo jasna, zaraz wlasciwie bo zjedzeniu, rzadka, badanie kału wykazało znowu lamblie giardia, zmiana weterynarza, tabletki na giardie optivermin przez 6 dni, zmiana karmy na Vet Expert Intensinal sucha i mokra, badania krwi i morfologia, wszystkie parametry w normie, brak poprawy na dzisiajj, kupa brazowa ale miekka na tylle ze nie da sie posprzatac, czesto, nawet w nocy, pies bierze Bioprotect i o 18 loperamid na zatrzymanie biegunki, nie działa, Ma Pan pomysł co jest z psem nie tak, weterynarz kazał podac wegiel leczniczy teraz?
MonikaNola
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2020, 10:56

20 stycznia 2020, 08:06

Czy ktoś albo pan doktor ma jakiś pomysł co zrobić?
Sytuacja sie nie poprawiła po podaniu wegla ( 2kapsułki rano i 2 wieczorem)
Po zalecaniu weterynarza podałam rutinoscorbin i ja na razie nie ma krwi po wypróżnieniach,
D.A.M.
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 09:27

26 stycznia 2020, 09:37

a hodowca co na to? Chyba sprzedał ci chorego szczeniaka, skoro problem rzadkiej kupy jest od same go początku. Może zadzwoń do hodowcy i opowiedz mu jakie masz problemy ze szczeniakiem kupionym od niego.
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

15 lutego 2020, 19:03

Moj buldog je tylko bozite i mu nie zmieniam bo zoladeczek ma bardzo wrażliwy .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13062
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 lutego 2020, 10:48

Takie przypadki są bardzo ciężkie do prowadzenia. Na pewno masz 1 podstawowy problem to lamblie. Jeżeli wybijesz te pasożyty nie oznacza że przez dłuższy czas będziesz miała problem z głowy. Pasożyty te zasiedlają wasze środowisko życia i niestety bardzo często nawracają. To pierwsza podstawowa zasada o której trzeba pamiętać. Druga rzecz na pewno pomyślałbym o solidnej diecie eliminacyjnej, znaczącej ryzyko nietolerancji pokarmowej. Trzecia rzecz wykonałbym bardzo dokładne badania krwi, poszerzone o szczegółowe badania biochemiczne wątroby i trzustki. Wykonałbym skrupulatną cytologię kału i posiew kału. To dopiero zawięzi nasze poszukiwania.
Lekarz weterynarii Jarosław Orzeł - specjalista chorób psów i kotów, specjalista chirurg,specjalista radiolog.


http://www.krakvet.eu
ODPOWIEDZ