Piesek z problemami jelitowymi

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

monikaw87
Posty: 8
Rejestracja: 25 listopada 2019, 13:47

25 listopada 2019, 14:07

Witam serdecznie
Mój piesek (mieszaniec) ma 1,5 roku, jest u nas od września zeszłego roku czyli ponad rok. Na samym początku jak do nas trafił przez ok 3 tygodnie miał problemy z rozwolnieniami (kupy były bardzo wodnite, papki) Miał robione wtedy badanie kału i krwi - w kale nic nie wykazało a wyniki krwi również w normie, nic niepokojącego. Dostawał antybiotyki i w końcu metronidazol który mu pomógł i wszystko się uspokoiło. Od ok 3 miesięcy znowu są problemy z kupami, nie są one wodnite ale są stanowczo za miekkie, zdarzały się sporadycznie papki. Częstotliwość oddawania kału nie zmieniła się jednak ( 3 kupki dziennie). Ponownie miał zrobione badanie krwi - wszystko ok. Badanie kału (giardia pasożyty) również nic nie wykazało. Dostawał antybiotyk, w tym czasie kupki były ok. Po odstawieniu po jakimś czasie znowu są bardziej miekkie. Poza tym piesek głównie nad ranem strasznie mlaszcze (jest to dziwne mlaskanie jakby z wydalaniem powietrza - nie wiem jak to opisać:( ) Dość często mu się odbija. Teraz jest na karmie suchej weterynaryjnej Animonda Integra intestinal (na tej karmie oddawanie kału zmniejszyło się do 2 kupek dziennie) ale nadal raz są ok ale częściej miekkie. Nic więcej nie dostaje. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki co z tym dalej zrobić:(
Agawe1975
Posty: 27
Rejestracja: 22 czerwca 2019, 08:06

26 listopada 2019, 16:33

Cześć. Próbuj dopasować mu karmę, ale niezależnie od tego diagnozuj psa. Jakie miał robione wyniki z krwi i kału? Dobrze byłoby porządnie zbadać trzustkę i dobre usg. Są różne testy. Jakaś przyczyna tego jest. Trzeba ją znaleźć im szybciej tym lepiej. Dużo zdrowia dla pieska.
monikaw87
Posty: 8
Rejestracja: 25 listopada 2019, 13:47

02 grudnia 2019, 22:38

Badanie kału na pasożyty i giardie (mam nadzieje że nie przekręciłam nazwy) - wyniki ok, nic nie wyszło. A krew morfologia i biochemkia, wyniki również w dobre. Prawie wszystko w normie, 2 rzeczy były na granicy. Od paru dni, według zaleceń Pani weterynarz piesek jest na karmie Trovet. Poki co kupki są idealne ale nie chce przechwalić. Mam nadzieję że wkońcu wszystko się unormuje....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość