babeszjoza i anaplazmoza jednocześnie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

olgas
Posty: 1
Rejestracja: 29 października 2019, 15:22

29 października 2019, 15:37

Witam,
3 tygodnie temu u mojego pieska zdiagnozowano babeszjozę. Piesek oddawał mocz w rdzawym kolorze, był osowiały. Podano mu zastrzyk, przez kilka dni dostawał kroplówki. Po kilku dniach jego stan troszkę się poprawił, wyniki były troszkę lepsze. Po jakimś czasie dostał ponownie zastrzyk z Imizolu, ponieważ morfologia była słaba. Następnie piesek był bardzo słaby, nie jadł, nie ruszał się, zaobserwowałam, że jest jakby wydęty, ma powiększony brzuch.. Po wizycie u weterynarza stwierdzono, ze ma anaplazmozę, pobrano mu płyn z brzucha, wykluczono zmiany nowotworowe. Przez kolejne tygodnie miał brać doksycyklinę i jakiś steryd. W zależności od dnia było raz lepiej, raz gorzej. Przewczoraj piesek zachowywał się jak przed chorobą, jednak wczoraj po wizycie kontrolnej u lekarza znów osłabł i dziś cały dzień leży. Wyniki się nie poprawiły a wątroba jest w tak złym stanie, że lekarz zdecydował zeby poki co nie podawać antybiotyku tylko leki na regenerację wątroby. Czy jest dla niego nadzieja? Wydaliśmy na jego leczenie już ponad 2000 zł i zrobimy wszystko żeby z tego wyszedł :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 października 2019, 10:46

Niestety takie skutki są przejścia babeszjozy. Nie wiesz jakie skutki uboczne pozostawi zejście choroby. Choroba daje wiele reakcji ubocznych, począwszy od uszkodzenia nerek skończywszy na kłopotach z wątrobową, ze szpikiem kostnym. Do oceny stanu psa są potrzebne regularnie kolejne badania krwi. Wskazane by także było wykonać dokładne badanie USg brzucha . Przy tej choroby jest 1 słuszna rada: zapobiegać, zapobiegać, zapobiegać. Leczenie jest drogie i niestety nie zawsze kończy się pomyślnie.
Awatar użytkownika
griff
Posty: 11
Rejestracja: 06 lipca 2018, 16:21

02 listopada 2019, 21:13

Spróbuj Hepatiale Forte Advanced. Mój pies od dwóch lat codziennie łyka ten lek i chociaż wątroba nie jest idealna to znacznie obniżyły się te złe wyniki. Mój psiur to trochę cięższy przypadek bo złapał babeszjozę z dilofilariozą w tym samym czasie i złe wyniki wątrobowe to był tylko jeden z kilku "bonusów". Morfologię również miał "rozjechaną" na wszystkie strony. Podejrzenie nowotworu też było A o kwocie,która już poszła ( i ciągle idzie) na leczenie nawet nie wspomnę. Steryd też łyka (a jakże). Żeby było jeszcze weselej, jesteśmy w trakcie rehabilitacji po operacji zerwanego więzadła w kolanie. Tak, że widzisz-było parę momentów odpowiednich do załamania ale NIE PĘKAMY I WALCZYMY CAŁY CZAS. Trzeba wierzyć, że kiedyś to złe fatum odejdzie i nie wróci. Trzymaj się i powodzenia!
PS- a kroplówki jakieś miał podawane? Bo pamiętam,że mój dosyć często chodził na taki swoisty detoks wątroby.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość