Zerwane więzadło krzyżowe

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Chao

16 sierpnia 2019, 12:35

Witam, byłem u weterynarza i podejrzewa że mój pies ma zerwane więzadło krzyżowe, ale po pierwsze powiedział to na 95% bo tylko ruszał jakoś nogą psa i mówił że porusza kolano. Chciałbym się dowiedzieć czy na pewno to ma, a jak ma to czy da się z tym żyć, mianowicie podobno to kolano powinno go boleć, ale on kuleje od 5 dni i ani razu nie zapiszczał, w sumie to czasami lekko się bawi i nawet biega co prawda nie tak jak zawsze ale podbiec może. Teraz chce powiedzieć że nawet jakby to miał dlaczego raczej nie chce się zdecydować na operacje, mój pies ma 12 lat, ma cukrzyce, zaćmę i ma jakieś problemy z serem nie pamiętam co ale coś się nie domyka dopiero mamy iść do kardiologa to zbadać i teraz w tym przypadku jak okaże się że jednak ma zerwane to jest szansa że pies nie wstanie bo uśpieniu do operacji i moje pytanie brzmi czy bez operacji pies może żyć spokojnie i będzie chodził czy w pewnym momencie przestanie w ogóle chodzić. A i zapomniałem dodać że jego w sumie jedynym objawem jest to kulenie bo tak to wskoczy na łóżko nawet raz zszedł że schodów nie zdążyłem go złapać.
Guest

16 sierpnia 2019, 14:12

To " ruszanie " przez weta to na pewno był test szufladowy ! wykonuje sie go ,aby sprawdzić czy doszło do zerwania więzadła. Mam w tym doświadczenie, bo mój pies miał zerwane więzadło w obu kończynach i operację metodą TTA rapid. Operacja jest wskazana gdyż dojdzie do uszkodzenia stawu. Jeżeli pies nie będzie używał kończyny to druga kończyna zostaje obciążona i może dojść do zerwania więzadła w drugiej kończynie. Zrób wszystkie badania u dobrego weta, który oceni czy pies może mieć operację. Musisz zrobić badania - morfologia , biochemia i echo serca. Wskazana byłaby wtedy narkoza wziewna , która jest bezpieczniejsza.
ODPOWIEDZ