Cukrzyca, anemia i niewydolność nerek

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
hersong

Cukrzyca, anemia i niewydolność nerek

Post autor: hersong » 15 września 2018, 11:24

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o poradę. Przeszukalam chyba cały Internet i nie znalazłem odpowiedzi na swoje wątpliwości... po krótce opiszę sytuację mojego psa, być może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i doradzi mi co mogę jeszcze zrobić..

Mój York 11 letnia suczka, niesterylizowana, miesiąc temu zaczęła wymiotować, dostała biegunkę, myślałam, że to zwykle zatrucie, wet tak samo, bez badań podał dwa zastrzyki, które pomogły, ale na krótko. Kilka dni później zaczęła wypijac olbrzymie ilości wody, od razu wzięliśmy ja na komplet badań do Kliniki. Okazało się oczywiście, że ma cukrzycę. Cukier 5-krotnie ponad normę. Dostała insulinę, najpierw dawka 2 2 razy na dzień, cukier zamiast spadać, zatrzymywal się lub rósł. Dawka kilkukrotnie była zwiększana, mamy komplet badań, usg, biochemia, krzywa cukrowa. Od kilku dni nie je, karmimy ja strzykawka, pije i wymiotuje. Pani doktor powiedziała, że Diedie cierpi na ostra niewydolność nerek. W ten sam dzień pojechaliśmy do nefrologa, który pocieszył nas po usg, że nie jest aż tak tragicznie, ale trzeba uważać, bo cukrzyca może nerki uszkodzić bardziej. Zleciła dodatkowe badania, antybiotyki, Kroplowki, dieta itd.

Aktualnie Diedie dostaję dawkę insuliny 7 dwa razy na dzień. Dzisiaj juz nie bylo wymiotow, wysikala sie ladnie, nie samymi kropelkami. Dzisiaj po insulinie cukier spadł do 200 , pani doktor twierdzi, że na nią to i tak dobrze. Jednak usłyszałam dzisiaj, że byc moze będę musiała podjąć decyzję uśpieniu. Miesiac temu tryskala energia, a teraz mialabym ja stracic? Chce ja uratować, gdzie mogłabym zasięgnąć opinii specjalisty, typowo od trzustki, cukrzycy?
Wiem, że konieczne jest sterylizacja, ale do czasu gdy cukier będzie jaki jest to nie ma na to szans...

To nie jest jeszcze czas na pożegnanie... będę serdecznie wdzięczna za każdą poradę. Jestem ze Śląska.

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Kontakt:

Re: Cukrzyca, anemia i niewydolność nerek

Post autor: Jarek » 21 września 2018, 08:18

bez przepisanych wyników trochę ciężko co doradzać.
Lekarz weterynarii Jarosław Orzeł - specjalista chorób psów i kotów, specjalista chirurg,specjalista radiolog.

http://www.krakvet.pl - najtańszy sklep zoologiczny
http://www,krakvet.eu

ODPOWIEDZ