Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - luty 2013

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.

Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - luty 2013

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
231
17%
Fundacja Ocalmy od Zapomnienia - DT u Kasi Gromskiej
397
29%
Schronisko w Szczecinku
6
0%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie
697
51%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals Starogard Gdański
1
0%
Stowarzyszenie Miłośników Psów Ras Północnych oraz Sportu Zaprzęgowego HUSOSKY
10
1%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
3
0%
Fundacja Grey Animals z Byczyny
1
0%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie
4
0%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierzat w Radomiu
11
1%
OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
13
1%
 
Liczba głosów: 1374
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty: 193
Rejestracja: 29 września 2004, 13:48

01 lutego 2013, 15:52

Regulamin:

Zasady ogólne
1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
2. Organizatorem głosowania „Pomoc dla schronisk” jest firma KRAKVET Marek Batko sp.k.
Czarnochowice 269, 32-020 Wieliczka.

Zgłaszanie do głosowania
3. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
4. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt, a jego działalność jest prawnie uregulowana.
5. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 4. niniejszego Regulaminu.
6. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie
7. Około 16 dnia miesiąca zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jedno z zaproponowanych schronisk.
8. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum i napisać minimum jeden post. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
9. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
10. Aby mieć możliwość oddania głosu należy podać w systemie głosowania numer telefonu komórkowego w systemie 9 cyfrowym. Na wprowadzony numer zostanie przesłany kod sms w celu autoryzacji poprawności głosowania. Każda osoba identyfikowana jako numer telefonu może oddać głos tylko jeden raz.
11. Organizator oświadcza, że podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Z 2002 r. Nr 101, poz. 926) jedynie w celach głosowania. Każda osoba ma prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania.
12. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
13. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
14. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila pomocdlaschronisk@krakvet.pl.

Rozstrzygnięcie głosowania
15. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
16. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
17. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
18. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Postanowienia końcowe

19. Produkty otrzymane w wyniku głosowania nie mogą być odsprzedawane a Zwycięzca nie może czerpać zysków wynikających z handlu otrzymanymi produktami. Przekazywanie przez Zwycięzcę produktów otrzymanych w wyniku głosowania innym podmiotom musi być za każdym razem skonsultowane z Organizatorem głosowania.

20. Schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom, który w danym miesiącu zdobędzie największą liczbę głosów i otrzyma pomoc w postaci wybranych przez siebie produktów, nie może zostać zgłoszony do kolejnych edycji akcji „Pomoc dla schronisk” przez następne 12 miesięcy.
www.krakvet.pl - najtańszy [url=http://www.krakvet.pl/]sklep zoologiczny[/url]
temida75
Posty: 7
Rejestracja: 20 września 2010, 21:31

02 lutego 2013, 11:43

To pierwszy kandydat:

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19
90-430 Łódź
tel. 42 632 05 02
KRS: 0000014017

Wszystko o nas:
www.ltonz.home.pl


OBECNIE POD NASZĄ OPIEKĄ PRZEBYWA 21 psów, które musimy wyżywić oraz ok. 20 kotów
w naszej siedzibie. Cały czas pomagamy w karmie ubogim właścicielom zwierząt, które naprawdę tej pomocy potrzebują.
Zawsze pomagamy innym, teraz kiedy kończą się środki to mu potrzebujemy pomocy dla naszych podopiecznych.

O nas w skrócie:
Nasze działania skupiają się na szeroko pojętej ochronie praw zwierząt. Przede wszystkim jest to reakcja na zgłaszane nam sygnały przemocy wobec czworonogów.
Nasi inspektorzy każdego dnia podejmują interwencje zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt. W ten sposób pod naszą opiekę trafiają zwierzęta, które zaznały wiele zła od swoich właścicieli. Po wyleczeniu szukamy dla nich nowych domów adopcyjnych, które otoczą je miłością i sercem. Sprawy o znęcanie kierujemy do organów ścigania. Wspomagamy, także społecznych opiekunów kotów wolno bytowych. W roku 2012r. każdego miesiąca przekazywaliśmy karmę 278 karmicielom. ŁTOnZ finansuje, również zabiegi sterylizacji zwierząt należących do osób o bardzo niskich dochodach, ale o wielkim sercu. W ten sposób staramy się wpływać na ograniczenie nadpopulacji bezdomnych zwierząt. Podobnie sprawa wygląda z leczeniem i często kosztownymi operacjami, zwłaszcza zwierzaków po wypadkach.

Organizując prelekcję edukacyjne dla dzieci i młodzieży staramy się uwrażliwiać ich na los naszych czworonożnych przyjaciół. Zawsze mamy jakieś psiaki w hotelach lub domach tymczasowych i koty w siedzibie, które czekają tam na nowych opiekunów. Podejmujemy, także coroczną inicjatywę organizacji akcji okresowych tj. latem jest to wystawianie miseczek z wodą, a zimą budowanie budek dla wolno bytujących kotów czy otwieranie piwnicznych okienek.

Każda udana interwencja, każda szczęśliwa adopcja jest wspaniałym osiągnięciem. Rocznie ponad 150 adopcji psów i kotów, tony wydanej karmy, tysiące wydane na leczenie i sterylizację zwierząt są swoistym świadectwem naszej działalności.
anita_happy_szydł
Posty: 8
Rejestracja: 25 marca 2011, 13:33

02 lutego 2013, 11:55

Zgłaszam - Kasię Gromską z Radomia, która jak mało kto zasługuje na wsparcie.
Jest to osoba, która swoje życie dedykowała pomocy zwierzętom.
Bóg chyba zesłał Kaśkę na ziemię aby odkupiła wszelkie zło jakie człowiek wyrządza zwierzętom.
-----Ci, którzy mają facebook'a na pewno nie raz natknęli się na Kasię Gromską w sieci - jej profil i jej osoba w przestrzeni wirtualnej to taki wirtualny św.Franciszek xxI wieku.
Znajduje zwierzęta bezdomne - żadnemu nie odmówi pomocy.
Znajduje zwierzęta poranione - na swój koszt umieszcza w szpitalu i potem na raty spłaca zadłużenie.
Każdy taki pies znaleziony przez Kasię ląduje w sprawdzonym domu.
------Kaśka ma coś takiego w sobie, że lgną do niej "te w potrzebie" i Ci, którzy chcą pomagać.
Jest świetnym Liderem jeśli chodzi o naukę empatycznego stosunku do zwierząt.
Pomaga po godzinach pracy i w pracy - pracuje dla zwierząt w schronisku "mimo wszystko", tzn. mimo różnic poglądów w pracy międzyludzkich, mimo zmian kadry - ona zamyka oczy na to co się dzieje w świecie ludzi i trwa przy zwierzętach i dla zwierząt. Jest w schronisku opiekunem zwierząt, wyciąga z ciemnosci te zagubione, uciemiężone przez człowieka.
Po godzinach pracy bardzo aktywnie szuka im najlepszych domów w sieci.
-----Jest motorem dla tego schroniska w jakim pracuje.
-----Poświęca tym samym ku tej idei pomagania swoją Rodzinę, dzieci, męża...Oni wiedzą, że jakby nie "pomagała" to by się sama unicestwiła tą energią i darem empatii jakie ma w sobie. Wspierają ją w tym co robi.
Kaśka to idealistka - zapytana "Kaśka, zwolnij - spójrz na swoje zdrowie", ona odpowiada "a zwierzęta". Wszyscy co ją znają wiedzą, że jej "na ziemię" się nie przywoła - bo wszystko co robi, robi z myślą o zwierzętach.
-----Sama na stałe w swoim domu ma 18 zwierzaków (takich małoadopcyjnych znajdek).Co chwilę coś znosi do domu na tzw. "tymczas" i za każdym razem dzwoni i piszczy "wiesz - nie mogę przeginać, co powie mąż?"
Ostatnio z lasu zniosła 4 duże szczeniaki. Mąż pokiwał głową i poszedł zrobić kolejne legowisko w pomieszczeniu.
-----Jak wygląda jej normalny dzień:
"rano" - nakarmić swoje psy, wypuścić na tury aby pobiegały (na tury ponieważ nie wszystkie ze sobą się dogadują)
"do pracy" - a tam kierat, psy, opieka, sprzątanie, milion telefonów w sprawie adopcji, kontrola nad innymi czy aby nakarmili, posprzątali, spacery, socjolizacja tych wycofanych - Kaska w pracy nie ma czasu na śniadanie, na przerwę...woli ją spożytkować dla zwierząt.
"po pracy" - do szpitala - poprzytulać, wyprowadzić te, które tam akurat z ulicy zwiozła bo nie mogła przejść obok
"do domu" - wyprowadzić na tury swoje psy, nakarmić, pobawić się...
"w pole" - nakarmić psy, które żyją w okolicznym polu, którym zbudowała budki,
"do lasu" - nakarmić psy z lasu, wystawić jedzenie dla tych, które wędrują, które ktoś w tym lesie wyrzucił,
"na działki" - dokarmić psy z posesji gdzie właściciele zmarli i zostały same psy (tu dzień w dzień jedzenie opuszcza psom na sznurku, wodę dolewa z konewki do opuszczonej miski. Zapytacie - dlaczego nie zabierze ich do schroniska. Bo wie, że im tu gdzie całe życie mieszkały lepiej niż w boksie za kratami. Szuka im domu, ale, że to zwykle kundelki to jest ciężko).
"NOC" - wraca do domu i ... nie odpoczywa - wrzuca zdjęcia tonami na swojego faecbooka, robi opisy historii psów - szuka im domów.
-----Idzie spać późno - nad ranem - wstaje wcześnie skoro świt.
-----Powiecie - dziwadło?
Nie! - w tym wszystkim jest uśmiechnięta, od 19.00 do 20.00 codziennie rozmawia z córką na Skypie, która nie mieszka już w domu rodzinnym. Usiądzie z mężem i porozmawiają o życiu, z synem upieką lub ugotują coś innego. Mimo iż nie poświęca im 100 procent swojego wolnego czasu - bo go nie ma - Oni wiedzą, że ona ich kocha, a Oni wspierają ją w tym co robi - bo robi to z pasji "pomagania" - dla zwierząt.

----- Kaśka tworzy pewnego rodzaju legendę. Walczy w swoim otoczeniu o dobre poszanowanie dla zwierząt.

-----Wydaje mi się, że WARTO by aby odciążyć ja w tej walce chociażby tą karmą, którą rozdaje w ilościach hurtowych.
Warto - aby na twarzy u Kasi zobaczyć łzy szczęścia - bo ktoś, gdzieś "kliknął NA!" -- Kasia Gromska -- a jej z głowy na jakiś czas zeszła walka o karmę dla zwierząt, o które walczy!
DLACZEGO akurat Wasz głos dla Kasi Gromskiej?
-----Oddając głos na Kasię Gromską pomagacie zwierzętom, które znalazły się zazwyczaj na totalnym zakręcie, bo jak już na Kaśkę trafiają to są już na granicy życia zazwyczaj. Oddając KLIKa na Kasię Gromską mozecie być pewni, że wygrana karma trafi tam gdzie najciężej o cokolwiek - do psów o beznadziejnych życiorysach i marnych szansach na "szybki" dom.

więcej o Kasi i jej działalności, tutaj:
https://www.facebook.com/pages/Kasia-Gr ... ark_t=page

-----Odszukajcie na fb album pt. podarunki - stworzyła sie taka anegdota o Kasi. Kaska tak cieszy się z każdego kilograma karmy jaką dostanie, jak dziecko z prezentu od Mikołaja. Na początku Kaśka krępowała się fotografując się z karmą otrzymaną. Teraz jest już to normalne i naturalne, ale te pierwsze zdjęcia przy karmie i mina Kasi są bezcenne - to jej początki na fb.
"uśmiechasz się jak Gromska przy karmie" - z tego śmiejemy sie gdy się spotkamy.
Bo Kaśka mimo tego "zapsienia" w głowie to normalna, atrakcyjna kobieta - jak już zdejmie polar

p.s.
czasami żałuję, że ją poznałam - bo to głównie jej determinacja zaraziła mnie ideą pomagania "a zwierzęta"/ i tak powie Wam naście osób jak zapytacie o Kasię Gromską

Kaśka Gromska - loveU

[ w kwestii zapisów regulaminu - działalność Kasi Gromskiej jest uregulowana prawnie. Ma ona wsparcie jako dom tymczasowy (Kasia DT) przy Fundacji Ocalmy od Zapomnienia ]
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2013, 23:40 przez anita_happy_szydł, łącznie zmieniany 3 razy.
anna50
Posty: 2
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:59

02 lutego 2013, 18:44

Popieram gorąco Kasię Gromską z Radomia
asiulek78
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2012, 09:46

02 lutego 2013, 18:56

Popieram Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Fundacja wspiera zwierzaki wolnożyjące jak również właścicielskie. Wydaje karmę osobom, które społecznie dokarmiają wolnożyjące kociaki oraz wspiera w sterylizacji w celu ograniczenia populacji. Pod opieką fundacji są również zwierzaki, które są zabierane interwencyjnie, bardzo często z tragicznych warunków. Aby sprostać tym działaniom, potrzebne na pewno sa fundusze i karma. Jestem na TAK :)
mariamc
Posty: 7
Rejestracja: 20 września 2008, 08:43

03 lutego 2013, 09:15

Schronisko w Szczecinku dziękuje wszystkim za głosy na koalicję Szczecinek - Bono.

W lutym wspieramy Kasię Gromską i Radom.
MariaD
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2006, 23:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 lutego 2013, 15:00

W kwestii formalnej - kandydatura Kasi Gromskiej z Radomia jest - mimo dodatkowego zapisu - obejściem regulaminu głosowania. Uregulowane prawnie są działania Fundacji a nie jej jako osoby prywatnej.
Mój wpis jest jedynie zwróceniem uwagi na sprawy formalne, gdyż nie znam ani danej osoby ani jej działalności.
Mela1
Posty: 1
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:17

04 lutego 2013, 09:52

[quote="anita_happy_szydł"]
[ w kwestii zapisów regulaminu - działalność Kasi Gromskiej jest uregulowana prawnie. Ma ona wsparcie jako dom tymczasowy (Kasia DT) przy Fundacji Ocalmy od Zapomnienia ][/quote]

to znaczy że formalnie to "Fundacja Ocalmy od Zapomnienia" powinna być kandydatem - czekamy więc na przedstawienie się Fundacji bo ja ze strony www fundacji nie mogę się doczytać ile ma psów pod opieką .
anita_happy_szydł
Posty: 8
Rejestracja: 25 marca 2011, 13:33

04 lutego 2013, 15:19

Mela1 - nie wiem gdzie czytałaś na stronie Fundacji - bo takowa strona została zablokowana przez przyjemnych tzw. hackerów i Tworzy sie nowa strona - ale z racji tego, że tworzy się charytatywnie i po godzinach - tworzy się długo (to tak w Kwestii strony)

Abstrahując od wszystkiego, wyjaśniam:
1. Statutowo Fundacja Ocalmy od Zapomnienia:
§ 9 (ROZDZIAŁ II CELE I ZASADY DZIAŁANIA FUNDACJI)
Celami Fundacji są:
11. Promocja wolontariatu.
12. Inspirowanie i popieranie inicjatyw społecznych mających na celu przeciwdziałanie bezdomności
zwierząt domowych.

§ 10
Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
10. Popularyzację idei tworzenia domów adopcyjnych dla bezdomnych zwierząt domowych.

§ 11
Dla osiągnięcia swych celów Fundacja może wspierać działalność innych osób i instytucji, zbieżną z jej
celami.
______________
Kasia Gromska posiada WSPARCIE Fundacji - jest inicjatywą społeczną, którą Fundacja wspiera
wspiera = prawnie w ramach np. użyczenia konta do wpłat, możliwości tj. np. akcja KrakVet

Kasia Gromska to indywidualna jednostka, której działalność na rzecz przeciwdziałania bezdomności wspiera Fundacja.
Zwierzęta, które są pod jej opieką nie są zwierzętami "fundacyjnymi". Kasia oddaje "swoje" zwierzęta do adopcji na podstawie umowy cywilno-prawnej zawartej między nią (oddającym), a adoptującym (biorącym pod opiekę).

Takich jednostek zgodnie z § 11 Statutu Fundacji - Fundacja ma więcej - bo przyświeca nam JEDNO! dobro zwierząt w poszanowaniu międzyludzkim.

Dodam jeszcze, że obecnie Fundacja poszerzyła swój statut o "ochronę zwierząt w aspekcie przeciwdziałania bezdomności zwierząt domowych"

podpisano: Anita Wesołowska Prezes Fundacji
marysia1951
Posty: 42
Rejestracja: 03 grudnia 2011, 17:18

04 lutego 2013, 17:58

A tym innym schroniskom to nie zalezy na zwierzętach? Nigdy nie wygrają jak potworzą się jakies nieuczciwe klany. I na pewno na Kasię Gromską nie zagłosuję.Niech Pani Anita Sokołowska zgłosi swoją Fundację.Jak wygra, wtedy odda wygraną pani Kasi.
Jak to jest, ze " indywidualna jednostka" stara sie o wygraną?
anita_happy_szydł
Posty: 8
Rejestracja: 25 marca 2011, 13:33

04 lutego 2013, 19:30

szkoda komentować,
Pani "sokołowska" nie zgłasza swojej Fundacji jako beneficjenta - bo widząc co Kasia Gromska robi i jakim kosztem - stawia to Ją przed tym co Pani "sokołowska" robi niestety, daleko nam wszystkim tutaj do Misji jaką wypełnia Kasia i aż żal czytać o "klanach".
Gdyby było tyle fundacji ilu takich pomagaczy to zarobili by na tym tylko księgowi - bo Ci co nie maja pojęcia co to jest Fundacja - nie wiedzą z jakim obowiązkiem ona się wiąże. A tutaj taka Kasia jawi się jako Lider w swojej społecznosci, pomaga, aktywizuje do pomagania zwierzętom - i ona ma jeszcze pilnować prawnych aspektów tego "pomagania"?
chore - po to są Fundacje, Stowarzyszenia aby WSPIERAĆ takich jak KAŚKA GROMSKA i dać im spokój aby mogli pomagać zgodnie z prawem, bo pokazują jak należy żyć zgodnie z sumieniem, ale żyjemy w społeczeństwie i należy pokazywać, ze można działać zgodnie z sumienie w poszanowaniu reguł jakie wprowadza ustawodawca.
Takich AKCJI, którym "życie" ułatwia Fundacja Ocalmy od Zapomnienia jest więcej - i oby jeszcze więcej chciało tak działać jak wspomniana Kasia.
Klany się potworzyły w sieci, którym żal, że bez kolesiostwa, a na współpracy można COŚ dla zwierząt osiągnąć.
to przykre.
Eden83
Posty: 1
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 21:00

04 lutego 2013, 20:09

Popieram kandydaturę Kasi Gromskiej/Fundacji Ocalmy od Zapomnienia - którekolwiek, zgodnie z regulaminem, będzie - ja oddam na nich swój głos. I nie jestem żadnym klanem - ciężko o mnie tak mówić skoro mam do Was wszystkich w cholerę km... po prostu widzę co te osoby robią dla zwierząt. Zasługują na największą pomoc!
adinaa
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2013, 00:57

05 lutego 2013, 01:04

Także popieram kandydaturę pani Kasi Gromskiej.
Nie znam jej osobiście, jednak mimo tego skradła serce - i to niejednej osobie. Tak dobrych ludzi powinno być więcej. I oby udało się i dostała pomoc !!!
kawazmlekiem
Posty: 7
Rejestracja: 21 września 2007, 07:08

05 lutego 2013, 06:59

[quote="marysia1951"]Nigdy nie wygrają jak potworzą się jakies nieuczciwe klany.[/quote]

Masz na myśli klany takie, jak nieświętej pamięci nieuczciwa koalicja dogomanii i forum miau, która przez kilka lat monopolizowała ten konkurs?
ozzy6
Posty: 2
Rejestracja: 30 marca 2009, 11:33

05 lutego 2013, 10:01

[quote="kawazmlekiem"][quote="marysia1951"]Nigdy nie wygrają jak potworzą się jakies nieuczciwe klany.[/quote]

Masz na myśli klany takie, jak nieświętej pamięci nieuczciwa koalicja dogomanii i forum miau, która przez kilka lat monopolizowała ten konkurs?[/quote]

[*][*][*]
R.I.P.

Nie budź upiorów :evil:
Zablokowany