kociak z niedowagą

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
akra

15 lutego 2006, 22:18

Witam Panie Doktorze! Czy w przypadku urodzonej 20 lipca 2005 r. kotki syberyjskiej ważącej 2,55kg możemy mówić o niedowadze? Kociak od kilku dni nie ma apetytu, odrzucił zupełnie puszkowe jedzenie (zupki Animondy), którego wcześniej zjadał około 100g dziennie. Zjada niewielkie ilości suchej karmy BENTOKRONEN około 1,5 łyżki stołowej i to wszystko. Czy to oznaka choroby, czy też może kocich marcowych amorów? Kotka jest pogodna i zabawowa jak zawsze- tyle, że niejadka. :?:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13061
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 lutego 2006, 12:54

waga nie przesądza o wyniszczeniu czy niedożywieniu trzeba byłoby zobaczyć kota bo kot kotu nierówny. Może zrób jakieś zdjęcia jego. Lekka jest ale waga nie jest rozstrzygająca
Lekarz weterynarii Jarosław Orzeł - specjalista chorób psów i kotów, specjalista chirurg,specjalista radiolog.


http://www.krakvet.eu
Gość

17 lutego 2006, 11:02

Witam i dzięki za odpowiedź. Zdjęcia Kici przeslę po weekendzie. Wydaje się, że mała odzyskuje apetyt. Rezygnuję powoli z Bentokronen i przechodze na Iamsa, choć może to tylko chwilowy apetyt (kicia często podchodzi do miski i pogryza chrupki). Mam dziwne wrażenie, że na brak łaknienia złożyło się wiele czynników-pierwsza ruja (chyba kicia jest tuż przed) oraz padta na "odkłaczanie" - odkad zaczęłam ją podawać, kot z dnia na dzień mniekj jadł (GIMSPET- lub podobna nazwa) Czy moje przypuszczenia moga być trafne? A co do wagi uspokoił mnie PAn nieco. Kicia jest kotem syberyjskim - te rosną jak wiadomo wolno, poza tym była przedostatnia w miocie. Dla bezpieczeństwa 15.02 kicia została odrobaczona - co mogło jej również pomóc- choć w odchodach nie zauważyłam niczego niepokojącego. Zdjątka Michasi prześlę w poniedziałek na maila.
Jeszcze raz dzięki :)
ODPOWIEDZ