wyniki badań hormonów tarczycy! przeliczanie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

07 stycznia 2011, 19:59

Obstawiałabym raczej testosteron...
Miał sprawdzany gruczoł sterczowy? Nie jest czasem powiększony?
Można psu obniżyć znacznie poziom testosteronu przy pomocy założenia implanta -suprelorin. Koszt to około 200 zł raz na 6-8 mcy zależnie jak pies go będzie metabolizować.
Nalewka
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 01:34

08 stycznia 2011, 01:02

Dziękuję za zainteresowanie i ważną podpowiedź :)

Był badany palpacyjnie (?), obmacano mu prostatę i wszystko to, co da się wymacać :)
Nic niepokojącego wet nie znalazł, ale to było nieco ponad miesiąc temu, przy kolejnej wizycie kontrolnej po jesiennych operacjach.

Być może cała ta jesienna akcja operacyjna z długą kuracją antybiotykową spowodowała znaczne obniżenie odporności, a to mogło wpłynąć na pojawienie się problemów z tarczycą. Ale równie dobrze pies, który uciekł psiemu Św. Piotrowi spod bramy (jeśli można tak powiedzieć...), właśnie ożył i po intensywnym leczeniu ma teraz większą wydolność (mniej wypoczywa), czy większy apetyt na życie (w tym seksualne :wink: ). No nie wiem...

Z czego może się brać wyższy poziom testosteronu? Nie badaliśmy go, więc nie wiem czy jest podwyższony w stosunku do jakiejś psiej normy, ale mogę chyba uznać,że jest wyższy niż dotychczas... A więc co może być tego przyczyną?
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

10 stycznia 2011, 22:24

a ją myślę że przyczyną mogą być cieczki na które psy często tak reagują. Jeśli nie masz zamiarów hodowlanych (hodowlanki, rodowody itp.) hodowlanych to wykastruj psa :) nawet jeśli to nie od tego pochodzi problem to lepiej dla psa a może pomoc w okresach kiedy to suczki mają cieczki. Mój jest wykastrowany i bardzo to pochwałam :)
Nalewka
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 01:34

12 stycznia 2011, 11:32

No tak, ale... Ale piąta operacja pod pełną narkozą w krótkim życiu mojego psa? Tylko dlatego, że ma za dużo testosteronu?
Nie. Jeśłi względy medyczne będą na tyle przekonujące, że albo kastracja, albo życie, to ok, ale dla samego spokoju ducha czy dla łysego czy nie łysego ogona? Nie.

Mój pies za dużo ciężkich operacji ma już za sobą, to nie tylko bezpowrotne urżnięcie jajek, nie tylko stres, ale też ingerencja w OUN, ale w dodatku przy padaczce powypadkowej trzeba bardzo ostrożnie dobierać narkozę, a i tak nie ma pewności, czy pies przeżyje kolejne cięcie...

Hm, kastracja nie jest remedium na każdą przypadłość. Musimy dać sobie radę jakoś inaczej...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

12 stycznia 2011, 11:41

Nie ma sensu wyszukiwać kolejnego problemu,pdwyższony(teoretycznie)testosteron nie zagraża życiu psa!
Na Twoim miejscu nie myślałbym o żadnej kolejnej operacji,a juz na pewno nie o kastrcji,a teraz trochę aluzji
Pies kuleje-obciąć łapę
Zapalenie -ucha wyciąć małżowinę uszną-
Podwyższony testosteron -kastracja :evil: jestem przeciwnikiem.
Jeśli będziesz miała zdiagnozowany problem napisz do mnie na Priv doradzę co może w tym wypadku medycyna naturalna(jestem psim zielarzem),spoko i bez paniki damy radę :wink:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

12 stycznia 2011, 21:07

Kstracja to nie tylko zabieg pod narkozą - można to załatwić inaczej, bezboleśnie i bez narkozy a skutecznie.
A wysoki poziom testosteronu nie jest sprawą obojętną dla zdrowia jezeli pies często nie kryje a ten nie kryje wogóle. Najpierw powiększona prostata a potem zmiany nowotworowe. Ponadto ciągłe życie na wysokich obrotach też nie jest obojętne - serce psów nie jest jak młot pracujący dowolnie ciężko. Muszą być okresy wyciszenia i wypoczynku. Jak pies jest cały czas nabuzowany testosteronem i adrenaliną to ma znacznie krótsze życie, tymbardziej że ten pies już ma kłopoty z sercem.
Nie jest to tylko kwestia wyłysiałego ogona - istnieje coś takiego jak dermatozy psów niekastrowanych uzależnione właśnie od wysokiego poziomu testosteronu - a to jest zaledwie czubek góry lodowej i nie są tylko sprawą estetyczną
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość