tabletki na odrobaczenie? prosze o pomoc

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Paco Rabanne
Posty: 2
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:14

06 stycznia 2011, 15:25

Witam czy ktos moze wie jak dawkuje sie tabletki na odrobaczenie DOLPAC 10 medium dogs Vetoquinol? Wiem ze moj 6 miesieczny 16 kilowy bull powinien juz zjesc dwie ale nie wiem co ile podawac tabletki? Facet w sklepie mowi ze sa na 3-4 miesiace i nie trzeba nic w tym czasie podawac wiecej, tylko ze nie wiem wkoncu czy 3 czy 4 czy moze co miesiac sie taka kuracje przeprowadza???
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

06 stycznia 2011, 22:46

hmm szczerze nie jestem fanką częstego odrobaczania psów i robię to osobiście rzadko tzn. raz na rok przed szczepieniem i to też nie zawsze...
Edyta Duszenko
Posty: 274
Rejestracja: 17 września 2008, 20:54

07 stycznia 2011, 19:45

jak pies jest już po wszystkich wstępnych szczepieniach plus wścieklizna, czyli jak kończy 6 miesięcy to odrobaczasz go co pół roku, oczywiście jeśli pies jest zdrowy i nie podejrzewamy robaków,
BigKris
Posty: 67
Rejestracja: 29 listopada 2009, 20:06

08 stycznia 2011, 12:19

Zasada jest taka. Jeśli Twój pies nie był odrobaczany już długo to po podaniu leku (zgodnie z waga pieska, przy tym preparacie są to 1 tabletka na 10kg wiec Twój piesek musi dostać 1,5-2 tabletka, lepiej 2.<lek ma dużą tolerancję>) można rozważyć ponownie kuracji po 2-3 tygodniach, zwłaszcza jeśli po podaniu w kalę, bądź rzadziej w wymiotach pojawia się obumarłe pasożyty <świadczy to o dużej inwazji>, ale jeśli Twój pupil odrobaczy jest systematycznie wystarczy jedno podanie co 3-4 miesiące, zwłaszcza jeśli pies żyje w mieszkaniu. Jest to preparat nowej generacji, zawarte w nim substancje czynne są nad wyraz dobrze tolerowane i szybko metabolizowane przez zdrowe zwierzęta wiec nie ma podstaw do obaw, że mu to zaszkodzi. Nie wiem czym spowodowane są takie opory właścicieli przed regularną profilaktyką swoich czworonogów?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość