Pytanie dotyczące hodowli kotów

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ekrartona
Posty:2
Rejestracja:12 grudnia 2023, 14:14

12 grudnia 2023, 15:15

Witam wszystkich. Przepraszam, jeśli nie jest to właściwe miejsce na ten temat, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, więc pomyślałem, że zapytam tutaj. Moja kotka urodziła 3 kotki i 1 kociaka 3,5 miesiąca temu. Ponieważ wkrótce osiągnęły dojrzałość płciową, zastanawiałem się, czy mam się obawiać, że kocięta płci męskiej zajdą w ciążę w wieku 4 miesięcy, ponieważ weterynarz powiedział mi, że mogą kastrować kocięta dopiero po 5 miesiącach. Czytałam w internecie, że kocięta reagują na koty w okresie rui już po 4 miesiącu życia. Czy ktoś z doświadczeniem w opiece nad kuwetami lub ktoś, kto ma większą wiedzę ode mnie, może mi pomóc?

Mieszkam w kraju trzeciego świata, więc znalezienie dobrego weterynarza, który może bezpiecznie operować koty, może być dość drogie, dlatego nie mogę wysterylizować ich wszystkich w tym samym czasie.
ekrartona
Posty:2
Rejestracja:12 grudnia 2023, 14:14

15 grudnia 2023, 21:21

ekrartona pisze:
12 grudnia 2023, 15:15
Witam wszystkich. Przepraszam, jeśli nie jest to właściwe miejsce na ten temat, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, więc pomyślałem, że zapytam tutaj. Moja kotka urodziła 3 kotki i 1 kociaka 3,5 miesiąca temu. Ponieważ wkrótce osiągnęły dojrzałość płciową, zastanawiałem się, czy mam się obawiać, że kocięta płci męskiej zajdą w ciążę w wieku 4 miesięcy, ponieważ weterynarz powiedział mi, że mogą kastrować kocięta dopiero po 5 miesiącach. Czytałam w internecie, że kocięta reagują na koty w okresie rui już po 4 miesiącu życia. Czy ktoś z doświadczeniem w opiece nad kuwetami lub ktoś, kto ma większą wiedzę ode mnie, może mi pomóc?
https://omegle.onl/ vshare
Mieszkam w kraju trzeciego świata, więc znalezienie dobrego weterynarza, który może bezpiecznie operować koty, może być dość drogie, dlatego nie mogę wysterylizować ich wszystkich w tym samym czasie.

I got this,...
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

20 grudnia 2023, 20:17

Witamy,
Kocięta płci męskiej nie zajdą w ciążę, ponieważ nie jest to możliwe. Kastracje kocura można bezpiecznie przeprowadzić po 6-8 miesiącu życia, w szczególnych przypadkach już w okolicach 4 miesiąca.
Jeśli natomiast chodzi o kotki (samice) ciąża możliwa jest po okresie pierwszej rujki, która ma miejsce około 6-12 miesiąca życia (niektóre dane wskazują już na 4 miesiąc).
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
wiedzainatura
Posty:19
Rejestracja:12 października 2022, 09:07

05 stycznia 2024, 15:48

W kwestii dojrzałości płciowej kotów, istotnie, kocięta mogą osiągnąć dojrzałość płciową już w wieku 4 miesięcy, choć to zależy od wielu czynników, w tym od rasy i indywidualnych cech kota. W tej sytuacji, istnieje ryzyko, że młody kocur może próbować kryć kotki, dlatego warto rozważyć tymczasowe oddzielenie go od samic do czasu kastracji. Jeśli operacja sterylizacji jest kosztowna, warto szukać organizacji charytatywnych lub programów dofinansowania sterylizacji, które mogą pomóc w przystępniejszym kosztowo rozwiązaniu tego problemu.
tiyror
Posty:1
Rejestracja:18 kwietnia 2024, 13:17

18 kwietnia 2024, 13:19

ekrartona pisze:
12 grudnia 2023, 15:15
Witam wszystkich. Przepraszam, jeśli nie jest to właściwe miejsce na ten temat, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, więc pomyślałem, że zapytam tutaj. Moja kotka urodziła 3 kotki i 1 kociaka 3,5 miesiąca temu. Ponieważ wkrótce osiągnęły dojrzałość płciową, zastanawiałem się, czy mam się obawiać, że kocięta płci męskiej zajdą w ciążę w wieku 4 miesięcy, ponieważ weterynarz powiedział mi, że mogą kastrować kocięta dopiero po 5 miesiącach. Czytałam w internecie, że kocięta reagują na koty w okresie rui już po 4 miesiącu życia. Czy ktoś z doświadczeniem w opiece nad kuwetami lub ktoś, kto ma większą wiedzę ode mnie, może mi pomóc? omegle tv camgel

Mieszkam w kraju trzeciego świata, więc znalezienie dobrego weterynarza, który może bezpiecznie operować koty, może być dość drogie, dlatego nie mogę wysterylizować ich wszystkich w tym samym czasie.
ok it's will be done for sure
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości