Potrząsanie łapkami u kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Rilka
Posty: 2
Rejestracja: 03 stycznia 2012, 16:31

03 stycznia 2012, 16:42

Witam serdecznie,

Chciałabym zapytać czy potrząsanie łapkami u kotka jest zawsze niepokojącym objawem jakiejś choroby np. padaczki???

Zaczęłam się martwić o mojego kotka (1,5 roku, kastrowany), od tygodnia mieszka z nami po przeprowadzce i zaobserwowałam, że kilka razy dziennie potrząsa wszystkimi łapkami jak np. stoi, najpierw przednie, potem tylne.
Nie towarzyszą temu żadne miauczenia ani inne dolegliwości, jednak wyczytałam na razie, że jak kot trzęsie łapkami to najprawdopodobniej ma lekki atak padaczki. Jest troszkę osowiały, ma zaspane oczka i niechętnie pije wodę (inna woda?). Martwi mnie tylko to potrząsanie, wcześniej na prawdę tego nie zaobserwowałam.

Będę wdzięczna za porady i sugestie
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 stycznia 2012, 22:43

jeśłi chodzi o ataki padaczki zwierzę ma drgawki łap ( a właściwie grup mięśni) i nie czyni tego ani na stojąco ani na siedząco tylko na leżąco. Takie otrzepywanie łap może być oznaką alergi jak i stresu zwierzęcia.
Rilka
Posty: 2
Rejestracja: 03 stycznia 2012, 16:31

05 stycznia 2012, 17:46

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cały czas go obserwuję i może rzeczywiście zachowuje się tak w wyniku stresu związanego z przeprowadzką.
Asiax

25 stycznia 2019, 06:16

Dzień dobry szukam pomocy. Mój kot od jakiegoś czasu też potrząsa łapkami, potem drgają mu uszy i faluje skóra na grzbiecie, wylizuje przy tym ogon i tylnie łapki. Także usłyszałam że to objawy przed padaczkowe. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 stycznia 2019, 11:18

nie prawda
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość